Wosk Candelilla w kosmetyce: właściwości i zastosowanie

Wosk Candelilla od dawna jest wykorzystywany w wielu sektorach produkcyjnych. Ze względu na swoje niezwykłe właściwości doskonale uzupełnia składy balsamów, kremów i innych produktów przeznaczonych do pielęgnacji. Poznaj bliżej tę wszechstronną roślinę oraz jej zastosowanie w przemyśle kosmetycznym.

Właściwości: wosk Candelilla w kosmetyce i nie tylko

Wosk Candelilla to wosk pochodzący z zielonych części wilczomlecza. Łodygi i liście są bogate w węglowodany, wolne kwasy tłuszczowe i estry. Ta rosnąca w Meksyku roślina okazała się idealnym dodatkiem, nadającym kosmetykom pożądaną konsystencję. Dzięki swoim właściwościom wosk Candelilla z powodzeniem wykorzystywany jest jako baza wielu preparatów. W szczególności takich, które mają za zadanie nawilżać i dodawać blasku zmęczonej skórze.

Jednak wosk Candelilla pojawia się nie tylko w kosmetyce. Może występować jako składnik klejów, środków antykorozyjnych, a nawet w zapałkach. Wszechstronność tej rośliny sprawia, że jest niezwykle potrzebna w wielu sektorach produkcyjnych. Najwięcej korzyści z jej właściwości czerpie jednak ludzka cera, dlatego warto przyjrzeć się działaniu tego składnika w tym obszarze.

Działanie wosku Candelilla na twarz, czyli wosk Candelilla w kosmetyce

Wosk Candelilla w kosmetyce wykorzystywany jest ze względu na swoje właściwości nawilżające oraz odżywcze. Dodany do kremu sprawia, że staje się on odpowiednio kremowy i łatwy do nakładania. Ponadto doskonale nabłyszcza skórę, dlatego często wykorzystywany jest przy produkcji pomadek i błyszczyków do ust.

Wosk Candelilla w kosmetyce ceniony jest również za swoje właściwości ochronne. Tworzy na skórze powłokę, która zapobiega utracie wody, co sprawia, że cera pozostaje nawilżona na dłużej. Wosk Candelilla nawet w niewielkiej ilości, doskonale dba o nawodnienie skóry oraz jej elastyczność, nie wpływając przy tym na działanie innych składników zawartych w preparacie.

Cechy te są niezwykle ważne, jeśli skóra ma pozostać młoda i promienna przez wiele lat. Z tego powodu Wosk Candelilla sprawdza się jako składnik kremów odżywczych czy przeciwstarzeniowych.

Jak najlepiej aplikować wosk Candelilla na twarz?

Wosk Candelilla może być nakładany na twarz w formie maski, serum czy kremu, a nawet oddzielnie bez żadnych dodatkowych składników. Istnieje naprawdę wiele rozwiązań, które pozwalają na prawidłową aplikację wosku na skórę twarzy. Jak wybrać najlepszy? Cenimy szybkie, skuteczne sposoby pielęgnacyjne, które zapewniają wszechstronne działanie.

Dzisiejszy tryb życia wymaga dużego wysiłku. Często okazuje się, że w ciągu dnia brakuje czasu nawet na podstawowe zabiegi pielęgnacyjne. Dlatego, krem odżywczy z dodatkiem innych składników aktywnych jest jednym z najchętniej wybieranych rozwiązań. Wielokierunkowa receptura nawilży, zregeneruje i ochroni cerę. Na przykład przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych czy cząsteczkami zanieczyszczonego powietrza.

Wystarczy jedynie nanieść na palce niewielką ilość preparatu i wklepać w skórę twarzy przed wyjściem z domu. To bardzo ważne, bowiem jedynie kompleksowa pielęgnacja daje trwałe efekty zarówno w poprawie wyglądu, jak i kondycji zdrowotnej skóry. 

Sprawdź również inne artykuły na ten temat:

Wosk Candelilla w kremach Manaslu Outdoor

Jednym z celów Manaslu Outdoor jest tworzenie uniwersalnych produktów, które kompleksowo dbają o kondycję cery, bez względu na jej rodzaj. Szukając składników aktywnych o takim działaniu, odkryliśmy wosk Candelilla w kosmetyce. Nawilżający wosk Candelilla w połączeniu z górskimi roślinami o odżywczym działaniu pozwolił na stworzenie kremu do zadań specjalnych.

Tworząc recepturę, mieliśmy na uwadze również łatwość nakładania i komfort po nałożeniu preparatu na delikatną skórę twarzy. Przedstawiamy produkt, który sprawdzi się w każdych warunkach, a jego aplikacja zajmuje mniej niż minutę:

Ochronny krem SPF50

Ochrony krem do twarzy o wysokim wskaźniku ochrony przeciwsłonecznej SPF 50. Taki filtr pozwala na przebywanie na słońcu nawet do 12 godzin, bez obaw o poparzenia. Polecany dla osób, które codziennie wystawiają swoją skórę na trudne warunki atmosferyczne podczas pracy na zewnątrz, uprawiania sportu oraz górskich wędrówek. Receptura wzbogacona o wyciąg z różanecznika alpejskiego tworzy na skórze tarczę, odporną na zmienne warunki atmosferyczne. Nie pozwala ona na przenikanie szkodliwych cząsteczek w głębsze warstwy skóry.

Wosk Candelilla nawilża, natłuszcza i zapobiega utracie wody, co jest niezwykle ważne dla utrzymania zdrowej skóry bez uszkodzeń. Dodatkowo odpowiada za przyjemną konsystencję kremu, który szybko się wchłania, nie pozostawiając przy tym tłustego filmu na jej powierzchni.

Krem Manaslu Outdoor Extreme, dzięki zawartości masła kokum zawiera również spore ilości witaminy E, która przeciwdziała działaniu wolnych rodników i przedwczesnego starzenia. Jeśli w codziennej pielęgnacji nie uznajesz kompromisów, postaw na ten sprawdzony krem, wykorzystywany przez zawodowych sportowców w ich codziennych zmaganiach.  

Sprawdź więcej informacji o produkcie: Ochronny krem do twarzy SPF50

Przeczytaj również: