Wegański krem do twarzy – jak wybrać najlepszy produkt?

Świadomość konsumentów kosmetyków ciągle wzrasta. Wiele z nich zdaje sobie sprawę, jak niepotrzebne i okrutne jest cierpienie zwierząt dla ludzkiej korzyści. Dlatego, wegańskie kremy do twarzy z roku na rok cieszą coraz większą popularnością. Na rynku ciągle pojawiają się nowe kosmetyki bez dodatków pochodzenia zwierzęcego. Jak spośród nich wybrać wegański krem do twarzy o skutecznym działaniu? Podpowiadamy.

Wegański krem do twarzy – czy zawsze jest bezpieczny?

Sama wegańska formuła nie wystarczy, by zapewnić skórze właściwą pielęgnację. Wegańskie kremy do twarzy mogą stać się nawet przyczyną problemów z cerą, jeśli nie zostaną odpowiednio dobrane do typu skóry. Dlatego, aby zapewnić swojej skórze bezpieczeństwo należy pamiętać o uważnym przyjrzeniu się składnikom danego produktu i jego właściwościom. Stosując tę zasadę, uda Ci się wybrać wegański krem do twarzy, kompatybilny z indywidualnymi potrzebami. 

Jakich składników nie powinien zawierać wegański krem do twarzy?

Przepisy obowiązujące na terenie Unii Europejskiej stanowczo zabraniają testowania kosmetyków na zwierzętach. Nie oznacza to jednak, że nie można wykorzystywać do ich produkcji składników pochodzenia zwierzęcego. Wiele producentów obecnych na rynku nadal z chęcią korzysta z tej możliwości. Takie składniki często są pozyskiwane w niehumanitarny sposób, przyczyniając się do cierpienia, a nawet śmierci wielu istot żywych. Wegańskie kremy do twarzy nie korzystają z zasobów zwierzęcych na żadnym z etapów produkcji. Przyglądając się etykiecie kosmetyku, warto wiedzieć jakie składniki nie powinny się tam znajdować. Najpopularniejsze z nich to:

  • keratyna
  • miód i wosk pszczeli
  • śluz ślimaka
  • kolagen
  • mleko
  • propolis
  • lanolina

 

Wbrew działaniom marketingowym wielu firm, obecność tych składników w preparacie nie jest koniecznością, by w prawidłowy sposób dbać o cerę. Krem wegański do twarzy może być zdecydowanie lepszym rozwiązaniem dla ludzkiej skóry.

Wegańskie kremy do twarzy – ważne składniki

Co sprawia, że wegańskie kremy do twarzy troszczą się o cerę we właściwy sposób? Receptura oparta na naturalnych składnikach aktywnych. Elementy składające się na działanie preparatu nie mogą być jednak przypadkowe. Ich połączenie musi działać na skórę wielokierunkowo. Najlepsze wegańskie kremy do twarzy nawilżają, poprawiają kondycję cery i zapewniają ochronę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Stworzenie kosmetyku o takim działaniu, wymaga specjalistycznej wiedzy oraz wielu godzin pracy. Wybierając krem wegański do twarzy, postaw na wysokiej jakości produkty, tworzone przez pasjonatów naturalnej pielęgnacji.

Sprawdź również inne artykuły na ten temat:

Krem wegański do twarzy z filtrem

Konieczność ochrony przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego to znany fakt. W praktyce jednak bywa często pomijany podczas codziennej pielęgnacji. To duży błąd, który wpływa nie tylko na wygląd skóry, ale i jej kondycję zdrowotną. Dobry wegański krem do twarzy ma oznaczenie SPF na opakowaniu. Niezwykle ważny jest również rodzaj filtrów zawartych w preparacie. Promieniowanie UV, docierające na Ziemię, dzieli się na fale UVA i UVB. Tylko całkowita ochrona przed każdym z nich, gwarantuje pełną skuteczność. Dlatego, wegański krem do twarzy powinien zawierać filtry odbijające oba rodzaje promieniowania.

Równie istotna jest wysokość filtra, jaką posiada krem do twarzy. Wegański kosmetyk z filtrem 15 znacząco różni się od tego z SPF 30 czy 50. Należy świadomie podejść do wyboru ochrony przeciwsłonecznej, dobierając preparat odpowiedni do potrzeb swojej skóry.

Wegańskie kremy do twarzy Manaslu Outdoor

Zastanawiasz się, jaki wegański krem do twarzy sprawdzi się w Twoim przypadku? Sprawdź nasze propozycje.

Krem wegański do twarzy – Blur BB

Kosmetyk stworzony z myślą o podkreśleniu piękna. Blur BB to wegański krem do twarzy wyrównujący koloryt cery. Dzięki cząsteczkom odbijającym światło tworzy efekt promiennej cery bez niedoskonałości. Filtry mineralne o wskaźniku ochrony przeciwsłonecznej 15, chronią skórę przed promieniowaniem UV. Ekstrakt z różanecznika alpejskiego, oleje roślinne i masło wytłaczane z nasion tucuma gwarantują kompleksową pielęgnację.

Sprawdź więcej informacji o produkcie: naturalny krem BB z SPF 15

Wegański krem do twarzy – Extreme Outdoor

Preparat do zadań specjalnych? Postaw na Extreme Outdoor, innowacyjny krem do twarzy. Wegański skład to nie jedyna zaleta kosmetyku. Dzięki zastosowaniu filtrów mieszanych SPF 50, zapewnia ochronę przeciwsłoneczną nawet do 12 godzin. Receptura wzbogacona o ekstrakt z komórek mchu Physcomitrella patens tworzy ochronną barierę, która pozwala na szybkie dostosowanie skóry do nagłych zmian pogodowych. Dodatkowo doskonale odżywia i regeneruje wrażliwą cerę. Będzie idealnym kompanem górskich wycieczek czy sportów na świeżym powietrzu.

Sprawdź szczegółowe informacje: Ochronny krem do twarzy SPF50

Krem do twarzy wegański – City Outdoor

Manaslu City Outdoor to idealne rozwiązanie dla osób, które szukają kremu do używania na co dzień. Dzięki zastosowaniu składników aktywnych o potwierdzonej skuteczności, doskonale nawilża i odżywia skórę. Krem do twarzy wegański z SPF 30 nie tworzy tłustego filmu na twarzy, co sprawia, że jest niemal niewyczuwalny po nałożeniu. Receptura oparta na naturalnym biopolimerze i kompleksie ekstraktów, chroni skórę przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. 

Sprawdź szczegółowe informacje: Naturalny krem do twarzy SPF30

Przeczytaj również: