Świadoma pielęgnacja skóry, czyli naturalny krem do twarzy

Twarz jest nierzadko naszą wizytówką, która odzwierciedla nasz wiek, nawyki żywieniowe, tryb życia, a także jakość stosowanej pielęgnacji. Dzieje się tak, ponieważ to właśnie skórę w tym miejscu wystawiamy codziennie na liczne wyzwania. Wśród nich pojawiają się: warunki pogodowe, zanieczyszczenia czy suche powietrze. Aby im podołać, nasza skóra potrzebuje odpowiedniego wsparcia. 

To właśnie w Twoich rękach jest jej bezpieczeństwo oraz dobra kondycja. Jak świadomie zadbać o pielęgnację skóry? Pomoże Ci w tym naturalny krem do twarzy od Manaslu Outdoor. Dlaczego właśnie tego potrzebuje Twoja skóra?

Dobry naturalny krem do twarzy – tego potrzebuje Twoja skóra

Podstawową zasadą dobrej i świadomej pielęgnacji jest słuchanie potrzeb skóry. Kiedy pochłania zanieczyszczenia lub niekorzystnie oddziałuje na nią ogrzewanie czy klimatyzacja, z pewnością zauważysz na twarzy mówiące o tym sygnały ostrzegawcze. Jeżeli w tym momencie nie zaczniesz wprowadzać odpowiednich kosmetyków ochronnych i pielęgnacyjnych, oznaki te mogą przerodzić się w poważniejsze stany lub choroby skóry.

Jednym z najprostszych sposobów na pielęgnację jest dobry naturalny krem do twarzy. Pamiętaj jednak, że nie zadbasz odpowiednio o swoją skórę, pozwalając na jej uszkodzenia. Dlatego równie ważna jest ochrona cery przed czynnikami zewnętrznymi. Dobry naturalny krem do twarzy pomoże Ci utrzymać skórę w dobrej kondycji dzięki odpowiednio dobranym składnikom. 

Nasze kosmetyki Manaslu Outdoor sprawdzą się doskonale w przypadku każdego typu cery. Jak to możliwe? Odpowiedź znajdziesz właśnie w sekretnych składnikach, które dobraliśmy tak, by naturalne kremy do twarzy odpowiadały na potrzeby skóry związane z pielęgnacją oraz ochroną. Dodatkowo kosmetyki z serii Beauty of Nature stanowią doskonałą alternatywę dla makijażu i umożliwiają zredukowanie widocznych niedoskonałości. 

Jak sprawdzić, czy Twój kosmetyk to naturalny krem do twarzy?

Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z konkretnego rozwiązania, musisz zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii związanych. Dzięki ogólnodostępnym informacjom na etykiecie możesz w prosty sposób zweryfikować, który kosmetyk to dobry naturalny krem do twarzy. W skład takich produktów wchodzą elementy pochodzenia organicznego. 

Wśród nich pojawiają się: woda, olejki i ekstrakty roślinne pochodzące z upraw wykluczających stosowanie pestycydów oraz nawozów sztucznych. Wszystkie składniki są następnie łączone poprzez emulgatory pozyskiwane z roślin. W zwykłych kosmetykach pojawiają się często natomiast syntetyczne odpowiedniki takie jak: glikol polietylenowy (PEG) lub glikol polipropylenowy (PPG).

Warto jednak zwrócić uwagę, że nawet naturalny krem do twarzy potrzebuje konserwantów, które umożliwią dłuższe przechowywanie produktu bez ryzyka pojawiania się bakterii i grzybów. Jednocześnie musisz jednak wiedzieć, że są to substancje łagodne i bezpieczne dla skóry. 

Jak widać, najważniejszą zasadą jest weryfikacja składu kosmetyków, który pojawia się na opakowaniach. Dzięki dokładnej analizie wyeliminujesz wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa oraz naturalności. Etykieta każdego produktu obejmuje skład zapisany w systemie INCI:

  • nazwy związków chemicznych w języku angielskim,
  • składniki naturalne w języku łacińskim.

 

Jeżeli na etykiecie pojawiają się zapisy w języku angielskim, nie oznacza to, że kosmetyk nie zadba o Twoją skórę w odpowiedni sposób.

Pamiętaj! Składniki pojawiają się na etykiecie w kolejności malejącej. Te o znikomym udziale pojawiają się na końcu. Dlatego tak ważne jest również zwrócenie uwagi na kolejność prezentacji! Dobry naturalny krem na twarzy zadba o Twoją skórę z pomocą składników organicznych. Nie musi wyciągać ciężkich, niebezpiecznych dział w postaci “chemii”. 

Naturalne kremy do twarzy, czyli "bez chemii"

Każdy z nas chce jak najlepiej zadbać o swoją cerę. Często jednak sięgamy po nieodpowiednie produkty, które tylko z pozoru pielęgnują naszą skórę. Jak zatem wybrać naturalne kremy do twarzy? Najprostszą drogą jest unikanie pewnych substancji uznawanych za szkodliwe i nazywanych potocznie “chemią”. 

Jeżeli zależy Ci na bezpiecznych kosmetykach dla swojej skóry, powinieneś uważać na kilka poniższych substancji, które bardzo często pojawiają się w zwykłych preparatach. Kiedy mówimy o “chemii”, najczęściej mamy na myśli:

  • Parabeny, czyli konserwanty, które wzbudzają wiele kontrowersji i wątpliwości. Niektóre z nich są traktowane jako substancje zakłócające układ hormonalny. 
  • Substancje takie jak oleje mineralne, syntetyczna wazelina czy parafina, które powstają wskutek destylacji ropy naftowej. Jest to przykład składników tylko maskujących problemy, ponieważ nie zawierają one żadnych właściwości odżywczych. Wśród nich pojawiają się: Paraffinum Liquidum, Mineral Oil, Iso-paraffin, Petroleum, Vaselline. 
  • Wspomniane już substancje PEG i PPG również należą do tej grupy składników, których warto unikać. Naturalne kremy do twarzy nie powinny zawierać takich składników.
  • Unikaj również barwników syntetycznych, które mają oznaczenie CI – z wyjątkiem CI 75100 i CI 77947 kwalifikowanych jako naturalne.
  • Naturalne kremy do twarzy nie powinny również zawierać pochodnych syntetycznych kwasów lub alkoholi tłuszczowych, na przykład: Trioctyldodecyl Clirate, Glyceryl Triacetyl Hydroxystearate.

Prosty sposób na ochronę skóry bez względu na porę roku

Naturalne kremy do twarzy to kosmetyki, które będą bezpieczne dla Twojej skóry i zapewnią niezbędne wsparcie o każdej porze roku. Warto jednak dokładnie przeanalizować swój wybór zarówno pod kątem składników bogatych we właściwości odżywcze, jak i filtrów UVA oraz UVB. W naszej ofercie znajdziesz naturalne kremy do twarzy dostosowane do ochrony przed różnymi czynnikami zewnętrznymi. 

Wśród nich pojawiają się nie tylko wiatr, słońce czy mróz, ale również suche powietrze i zanieczyszczenia. Kluczem do skutecznej pielęgnacji jest dobór substancji o odpowiednich właściwościach, które pojawiają się w kosmetykach Manaslu Outdoor. Autorska receptura sprawia, że naturalne kremy do twarzy Manaslu Outdoor pomogą Ci w zredukowaniu ryzyka pojawiania się oznak uszkodzeń wrażliwej skóry. 

Każdy z naszych kosmetyków zawiera składniki nawilżające, odżywcze i chroniące. Dzięki temu jesteś w stanie zadbać o świadomą pielęgnację za pomocą jednego produktu. Dbanie o siebie nie musi wiązać się z koniecznością posiadania kosmetyczki wypełnionej drogimi preparatami. Wystarczy jeden dobry naturalny krem do twarzy. Sprawdź, co możemy Ci zapewnić!

TOP 3 naturalne kremy do twarzy

Oferujemy trzy produkty, które możesz dopasować idealnie do potrzeb swojej skóry. Poniżej znajdziesz trzy najlepsze naturalne kremy do twarzy od Manaslu Outdoor. 

 

1: Ochronny krem do twarzy SPF50 na zimę

Ochronny krem do twarzy SPF50 tworzy membranę, która zabezpiecza skórę przed mrozem, wiatrem oraz intensywnym słońcem. Wśród składników odpowiadających za natłuszczenie pojawia się wosk candelila oraz masło kokum. Dzięki temu eliminujemy konieczność wprowadzania syntetycznych zmienników. Receptura kremu jest również bogatym źródłem witaminy E. Ekstrakt z komórek mchu pozwoli na dostosowanie skóry do szybkich zmian klimatycznych i nie dopuści do przesuszania skóry.

Uwaga! Ten dobry naturalny krem do twarzy o właściwościach ochronnych zawiera alkohol cetylowy, który pozyskuje się z roślin. Z kolei filtr SPF50 zabezpiecza skórę przed zadziałaniem cząsteczek PM 2,5, PM 10 oraz promienowania UVA i UVB. Ochronny krem do twarzy SPF 50 ma w 84% naturalny skład.

Sprawdź więcej informacji: ochronny krem do twarzy SPF50

 

2: Dobry naturalny krem do twarzy SPF30

Naturalny krem do twarzy SPF30 pozwoli Ci na świadomą pielęgnację i zapewni właściwe nawilżenie na co dzień. Receptura składa się między innymi z oleju winogronowego, który zapewnia wzmocnienie i ochronę. Olej z nasion marakui pozwoli na spowolnienie procesów starzenia. Dodatkowo otrzymasz bombę witaminową, odpowiadającą za kompleksowe odżywienie skóry. Hialuronian sodu odpowiada za ochronę i nawilżenie skóry.

Natomiast kompleks ekstraktów z żeń-szenia, jabłka, brzoskwini, pszenic i jęczmienia chroni przed uszkodzeniami. Za wygładzenie skóry oraz efekt aksamitnej skóry odpowiada naturalny alkohol cetylowy. Naturalny krem do twarzy SPF30 ma w 87% naturalny skład.

Sprawdź więcej informacji: naturalny krem do twarzy SPF30

 

3: Dobry naturalny krem do twarzy Blur BB Beauty Of Nature SPF15

W naszej ofercie znajdziesz również wielofunkcyjny produkt kosmetyczny, który pozwoli na kompleksową pielęgnacją na co dzień. Dzięki niemu zyskasz idealną alternatywę dla podkładu. Jeżeli preferujesz lekki, naturalny makijaż, ten krem Blur BB spełni Twoje oczekiwania. Składniki pochodzenia górskiego pozwoliły na uzyskanie efektu nałożenia filtru w kilka sekund. Masło tocuma zapobiega przesuszaniu, a olej z orzechów włoskich regeneruje i łagodzi skórę. 

Receptura zawiera również ekstrakt z liści różanecznika alpejskiego, który zapewnia ochronę przed promieniowaniem UVA i redukcję zaczerwienień. Wyciąg z rośliny Caesalpinia spinosa odpowiada za kompleksowe nawilżenie skóry. Natomiast olej z opuncji figowej działa odżywczo, odmładzająco i łagodząco.


Sprawdź więcej informacji: Naturalny krem Blur BB SPF15

Przeczytaj również: