Super składnik kremu z filtrem SPF Manaslu Outdoor – Pronalen Bio-protect

Zanieczyszczenia a stan skóry

Długotrwała ekspozycja na działanie smogu prowadzi do powstawania zmarszczek, wykwitów, nadmiernego wydzielania się sebum, a w skrajnych przypadkach do raka skóry. Dzięki długotrwałym badaniom, odkryliśmy innowacyjną i skuteczną formułę, dzięki której kremy Manaslu Outdoor tworzą trwałą, a zarazem niewidzialną barierę, uniemożliwiającą wnikanie w skórę szkodliwych cząsteczek. Dzisiaj uchylimy rąbka tajemnicy i przedstawimy Wam jeden z najważniejszych składników, którym to zawdzięczamy – Pronalen Bio-protect.

Przeczytaj również „Zanieczyszczenia powietrza i smog – miejskie zagrożenia dla cery

Czym jest składnik Pronalen Bio-protect

To, że powstał w laboratorium, wcale nie oznacza, że nie jest naturalny! Pronalen Bio-protect to ekstrakt z żeń-szenia, jabłka, brzoskwini, pszenicy i jęczmienia. Jest rozpuszczalny w wodzie i delikatny, a mimo to doskonale zabezpiecza powierzchnię naszej skóry przed uszkodzeniem wywołanym przez zanieczyszczenia powietrza. Można powiedzieć, że tworzy kilka barier ochronnych, a każda z nich osłania nas w inny sposób.

Bariery ochronne skóry

Pierwsza bariera ochronna skóry

Pierwsza metoda radzenia sobie z zanieczyszczonym powietrzem to blokada fizyczna. W ten sposób Pronalen Bio-protect chroni nas przed metalami ciężkimi i cząsteczkami PM2.5 oraz PM10. Są to tak zwane pyły zawieszone – cząsteczki mniejsze niż 10 mikrometrów. Pochodzą one głównie ze spalin, z dymu unoszącego się nad fabrykami i gospodarstwami i dymu papierosowego. Niektóre z nich mają średnicę 100 razy mniejszą niż ludzki włos.

Druga z barier chroniących naszą twarz to bariera chemiczna.

Zboża wykorzystane przy produkcji kremów zawierają substancje aktywne, posiadające zdolność wyłapywania metali ciężkich. Najważniejszym jest kwas foliowy, który tworzy z niektórymi z nich nierozpuszczalne i stabilne kompleksy. Dzięki temu zapobiega wchodzeniu metali w inne reakcje, a w następstwie ich toksycznemu działaniu. Ponadto przeciwdziała on powstawaniu w ciele wolnych rodników, które mogą przyczyniać się do rozwoju nowotworów. Dużą rolę odgrywają tu też pektyny pochodzące z owoców. Uniemożliwiają one kontakt toksycznych metali ciężkich z błonami komórkowymi i tym samym ich destabilizację. Razem z pochodzącym ze zbóż kwasem fitowym, który te metale chelatuje, dają efekt fizycznej stabilizacji błon komórkowych. Kolejne pochodzące z owoców składniki to polisacharydy oraz kwasy organiczne, które stabilizują i chronią błony komórkowe przed agresją czynników zewnętrznych.

Trzecia bariera ma działanie przeciwutleniające.

Ginsenozydy to substancje aktywne pochodzące z wyciągu z korzenia Panax ginseng. Ich silnie właściwości antyoksydacyjne wpływają na zmniejszenie ilości szkodliwych wolnych rodników. Są wykorzystywane jako symulant procesów metabolicznych – mają pozytywny wpływ na systemy krążeniowe, endokrynowe i nerwowe.

Wszystko to sprawia, że Pronalen Bio-protect doskonale chroni naszą skórę przed wpływem zanieczyszczeń środowiska. Zawarte w smogu toksyczne substancje nie mają szans z siłą natury!

Przeczytaj również: