Skóra w mieście – ochrona przed szkodliwym wpływem miejskiego powietrza
Głównymi czynnikami, na które narażona jest nasza skóra w mieście, są zanieczyszczone powietrze i smog. Temat smogu jest bardzo szerokim zagadnieniem, często bagatelizowanym, a nawet negowanym. Niepodważalnym faktem jest wzrost zanieczyszczeń powietrza, który wzmacnia się podczas sezonu jesienno – zimowego. Podczas tzw. „sezonu grzewczemu” wzrasta poziom smogu spowodowany zwiększoną produkcją zanieczyszczeń powietrza przez domostwa, przemysł, jak również spaliny samochodowe. Skutkiem takich działań jest skażenie powietrza związkami szkodliwymi dla zdrowia takimi jak tlenek azotu, tlenek węgla, tlenek siarki, metale ciężkie.

Coś wisi w powietrzu, tylko co?
Oprócz ogólnego negatywnego wpływy na nasze zdrowie, związki te uszkadzają również naszą skórę, która jest pierwszą tarczą ochronną przed zanieczyszczonym powietrzem.
Zanieczyszczenie (gazy i cząstki stałe, w tym metale ciężkie) działają synergicznie, a ich efekt wzmacniany jest poprzez promieniowanie UV oraz zjawiska atmosferyczne.

Przedwczesne starzenie się skóry
Skóra zajmuje ok 2m2 powierzchni naszego ciała. Wpływ zanieczyszczeń na skórę początkowo obserwowany jest jako zaczerwienienia, a potem podrażnienia błon i śluzówki (Levit, 1995; Torne et al., 1991). Długotrwałe narażenie i ekspozycja na działanie smogu i efekty z tym związane mogą prowadzić do przedwczesnego starzenia się skóry, elastozy, a nawet czerniaków (Girard, 1997; Thiele, 1997).
Istnieją potwierdzone badania na wpływem zanieczyszczeń na skórę (Krutmann, 2014; Pan, et al. 2015; Levit, 1995), w których opisano następujące skutki:
– pojawienie się zmarszczek
– odwodnienie
– żółkniecie skóry
– pojawienie się przebarwień
– utrata blasku
– nadmierne wydzielanie sebum
Innym źródłem negatywnego oddziaływania na skórę jest promieniowanie słoneczne, które występuję przez cały rok. Reaktywuje ono wolne rodniki prowadząc m.in. do fotostarzenia się skóry, poparzeń i podrażnień naskórka, a również do powstania raka skóry.
W tym kontekście niezwykle ważnym jest stosowanie kosmetyków, które przeznaczone są do zwalczania szkodliwego działania czynników zanieczyszczających środowisko oraz ochrony skóry.
Naturalne kremy z filtrem SPF
Marka Manaslu Outdoor wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom osób, które w sposób świadomy dbają o swoją skórę stworzyła m.in. krem z filtrem SPF 30 City Outdoor dedykowany dla ludzi, którzy poruszają się w przestrzeni miejskiej.

Skład kosmetyków Manaslu Outdoor
Skład kosmetyku został dobrany tak, aby kompleksowo chronić i jednocześnie pielęgnować skórę. Zastosowany w kremie City Outdoor SPF 30 naturalny biopolimer tworzy na skórze film ochronny, który przeciwdziała wzmożonemu wnikaniu zanieczyszczeń do skóry, takich jak cząstki PM 2,5 i PM 10.Olej z marakui i winogron nawilża i dotlenia skórę, dzięki czemu skóra odzyskuję jędrność. Kompleks ekstraktów z żeń-szenia, jabłka, brzoskwini, pszenicy i jęczmienia zabezpiecza skórę przed uszkodzeniem spowodowanym przez zanieczyszczenie powietrza (metale ciężkie, szkodliwe substancje). Dodatkowo stabilizuje ściany komórkowe i działa przeciwutleniająco. Ekstrakt z jarmużu jest bogaty w witaminę A i C, chroni przed działaniem wolnych rodników, wzmacnia naturalną odporność skóry na stres oraz zapewnia promienny wygląd. Dopełnieniem kompleksowej ochrony jest zastosowany, najwyższej jakości, niebielący filtr SPF 30, który chroni skórę przed promieniowanie UV.
Krem z filtrem SPF 30 City Outdoor zawiera 87% składników naturalny, nie zawiera substancji odzwierzęcych, dlatego jest odpowiedni dla vegan, nie był testowany na zwierzętach.
Krem przeznaczony jest do codziennej ochrony i pielęgnacji skóry zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.
Czas jesienno-zimowy jest okresem, kiedy nasza cera potrzebuję bezkompromisowej i skutecznej ochrony i pielęgnacji.
Bądźmy świadomi – chrońmy nasza skórę!
