Aktywny składnik kremu z filtrem SPF Manaslu Outdoor: MossCellTec No1™

Mech istnieje od zawsze. Żywiły się nim dinozaury, Herkules wycierał sandały o zielone kępki, a Iwan Szyszkin malując “Poranek w sosnowym lesie” opierał nań swoją sztalugę. Ze względu na delikatną strukturę rośliny, ciężko jednoznacznie oszacować kiedy się pojawiła. Istnieją przesłanki, że pierwsze odmiany mchu mogły rosnąć na suchym lądzie już 470 milionów lat temu. Są to wyjątkowo odporne organizmy, potrafią kolonizować niegościnne i ubogie siedliska takie jak piaski i skały. Są bardzo odporne na zmiany środowiskowe, dzięki czemu przetrwały od czasów prehistorycznych po dziś dzień. Co więcej, okazuje się, że zanieczyszczone, miejskie powietrze sprzyja wzrostowi tych roślin. Wyniki badań wskazują, że żywi się one nieorganicznymi składnikami spalin, natomiast organiczne cząstki są odzyskiwane przez mieszkające na ich liściach bakterie. Warto wspomnieć, że tak naprawdę mech ma bardzo dużą powierzchnię – na jeden metr kwadratowy, przypada aż 5 milionów małych listków! Dzięki temu świetnie sprawdza się jako filtr. No dobrze, ale co to ma wspólnego z kosmetykami? Bardzo wiele!

co wpływa na kondycję skóry

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, że ostatnimi czasy naturalne kosmetyki zdobywają coraz większą popularność. Dlaczego tak jest? Zaczęliśmy uświadamiać sobie, że matka natura ma cały wachlarz gotowych rozwiązań na problemy, z którymi ludzie średnio sobie radzą. Obserwując procesy zachodzące w świecie przyrody i wyciągając odpowiednie wnioski jesteśmy w stanie stworzyć efektywne, naturalne produkty. Co więcej, dzięki użyciu składników pochodzenia roślinnego tworzymy kremy, które nie dość, że sprostają największym wyzwaniom stawianym przez naturę, to jednocześnie są całkowicie bezpieczne dla osób o wrażliwej skórze.
Mchy czerpią wszystkie niezbędne składniki odżywcze z powietrza i deszczu, więc siłą rzeczy oddziałują na nie też niekorzystne cząsteczki takie jak sadza, tlenki siarki, azotu i węgla czy metale ciężkie. Rośliny te opracowały więc metodę pozwalającą na złagodzenie negatywnych skutków gromadzenia toksycznych związków. Mchy posiadają duży zestaw przeciwutleniaczy, które pozwalają im nie zatruć się niebezpiecznymi substancjami.

MossCellTec to innowacyjny składnik aktywny

MossCellTec to innowacyjny składnik aktywny zawierający ekstrakt z komórek mchu physcomitrella patens. Preparat dociera do jąder komórkowych w naszej skórze i utrzymuje je w doskonałej kondycji, wspomagając adaptację do warunków klimatycznych. Jest to niezwykle istotne podczas aktywności na świeżym powietrzu. Deszcz, śnieg, upał i wiatr – pogoda w górach, czy na żaglach jest nieprzewidywalna i bardzo szybko potrafi się zmienić. Dobrze jest zabezpieczyć skórę na każdą z tych okoliczności osobno, ale też przed gwałtownymi zmianami, które same w sobie stanowią dla niej nie lada zagrożenie. MossCellTec to całkowicie nowa i rewolucyjna formuła przeciwstarzeniowa. Poprzez umożliwienie skórze dopasowania się do zmian środowiska wzmacniamy jej odporność, co skutkuje mniejszą ilością zmarszczek, lepszym nawilżeniem i ujednoliceniem kolorytu. Dodanie składnika aktywnego do kremu, pomaga stworzyć skuteczną, a zarazem niewidzialną barierę, która uniemożliwia wnikanie w skórę szkodliwych zanieczyszczeń powietrza i osłania ją przed zmiennymi warunkami. Dzięki temu Twoja skóra jest gotowa na wszelkie wyzwania!

woda w kremie

Przeczytaj również: