Sekretny składnik – ekstrakt z różanecznika alpejskiego

Natura niezmiennie nas inspiruje. Chcemy nie tylko zachwycać się jej pięknem, ale także czerpać z jej dobrodziejstw. Szczyty Alp kryją prawdziwą skarbnicę roślin, których odpowiednie wykorzystanie, pozwala nam zadbać o wygląd i zdrowie Waszej skóry. Wśród nich – agent do zadań specjalnych – różanecznik alpejski. Co decyduje o wyjątkowości tej rośliny? Przekonajmy się!

Naturalny eliksir młodości

Jedna z najbardziej znanych szwajcarskich roślin alpejskich, to wiecznie zielony krzew, który swoją sławę zawdzięcza wyjątkowej wytrzymałości, nawet przy silnie negatywnych warunkach środowiska. Różanecznik alpejski rośnie głównie w Alpach, na wysokości 2 800 m. Nie straszne mu wahania temperatur czy silna ekspozycja na promieniowanie UV. To właśnie dzięki umiejętnościom przetrwania w tak trudnych warunkach, różanecznik alpejki ma zbawienny wpływ na skórę. Badania wykazały, że rośliny poddane stresowi produkują więcej wtórnych metabolitów (adaptogenów) o udowodnionym naukowo działaniu anti-age.
Codzienna ekspozycja na takie czynniki jak: dym papierosowy, promieniowanie UV, podczerwień czy zanieczyszczenia, powoduje stres skóry. Wytwarza również reaktywne formy tlenu (RFT), które utleniają białka strukturalne (takie jak kolagen, elastynę czy keratynę) i lipidy, tym samym nieodwracalnie modyfikując struktury tych białek i przyspieszając starzenie.
Udowodniono, że ekstrakt z różanecznika alpejskiego znacząco spowalnia procesy starzenia się komórek, zapobiega uszkodzeniom skóry spowodowanych stresem oksydacyjnym, wykazuje także aktywność senolityczną, eliminując starzejące się komórki. Ponadto, poprawia elastyczność skóry i znacząco redukuje zmiany rumieniowe.

Dobry z natury

Krem Blur BB Beauty of Nature czerpie z niezwykłych właściwości różanecznika alpejskiego. Wykorzystuje wtórne metabolity wykształcone przez tę długowieczną roślinę, by w połączeniu z masłem tacuma czy naturalnymi olejami z opuncji figowej i orzechów włoskich, zapewnić Twojej skórze dogłębne nawilżenie. Dzięki udowodnionej skuteczności ekstraktu z różanecznika alpejskiego, znacząco wyrównuje koloryt cery, redukuje zaczerwienienia i zmniejsza widoczność zmarszczek. Naturalne składniki pochodzenia górskiego ograniczają utratę wody i pozostawiają skórę jędrną i nawilżoną, świetnie sprawdzają się także w pielęgnacji cery podrażnionej. Silne działanie antyoksydacyjne spowalnia proces starzenia się i ogranicza namnażanie się wolnych rodników.

Krem Blur BB Beauty of Nature idealnie sprawdzi się w słoneczne dni. Przed negatywnymi skutkami ekspozycji na słońce ochroni wysokiej jakości filtr przeciwsłoneczny SPF15, a lekka formuła zapewnia wyrównanie kolorytu i pielęgnację bez obciążania.

Piękna, młoda i nawilżona skóra dzięki jednemu kosmetykowi!

Przeczytaj również: