Regeneracja skóry po zimie – jak przygotować się na wiosnę?

Skóra po zimie często jest poszarzała, przesuszona i charakteryzuje się brakiem witalności. Dzieje się tak przez narażenie na duże amplitudy temperatur, mróz, niewielką ilość słonecznych dni czy wreszcie błędy w pielęgnacji. Sprawdź, jak szybko przywrócić jej promienny blask, pełen koloryt i dobrą kondycję.

Jak zima wpływa na skórę?

Po zimowych miesiącach organizm cierpi na brak witaminy D, wytwarzanej dzięki ekspozycji na promienie słoneczne. Dodatkowo, czynniki takie jak mróz czy wiatr osłabiają barierę lipidową skóry, a zatem jej naturalną warstwę ochronną. Szczególnie w dużych miastach, istotnym problemem jest również smog. Zanieczyszczenia powietrza wywołują w skórze silną reakcję stresową, a zatem namnażanie wolnych rodników i jej szybsze starzenie.

masło kokum

Jak pielęgnować skórę po zimie?

Pielęgnacja skóry po zimie powinna odbywać się etapami i na kilku poziomach.

Przede wszystkim pamiętaj o porządnym oczyszczeniu. Aby skutecznie usunąć zrogowaciały i szorstki naskórek stosuj peelingi. Nie tylko na twarz, ale i całe ciało. To właśnie one natychmiastowo poprawią wygląd Twojej skóry oraz jej ukrwienie, a także przygotują ciało do dalszej pielęgnacji. Nie zapominaj, że zbyt częste stosowanie peelingu nie jest wskazane, dlatego warto pamiętać też o codziennym, łagodnym oczyszczaniu pianką lub żelem do mycia. Do demakijażu, szczególnie po okresie zimowym, sprawdzi się mleczko lub olejek. Oprócz oczyszczenia, zapewnią łagodną pielęgnację przesuszonej skóry twarzy.

Uczucie ciężkości i zmęczenia, zarówno skóry jak i całego organizmu, zredukujesz poprzez wprowadzenie odpowiedniej diety, bogatej w witaminy i składniki odżywcze. Podstawą dobrego samopoczucia i oczyszczania organizmu od środka jest picie wody – w swoim terminarzu koniecznie uwzględnij spożywanie co najmniej 6 szklanek wody niegazowanej dziennie. Twoja dieta postawi Cię na nogi, zapewniając zdrowy i promienny wygląd, jeśli włączysz w nią: owoce i warzywa, orzechy i pestki nasion, chude ryby i nabiał, oleje roślinne zawierające nienasycone kwasy tłuszczowe i pełnoziarniste pieczywo. Spod zimowej kołdry nie wygrzebiesz się, jeśli obciążysz swój organizm używkami, cukrem i solą (powodującą zatrzymywanie wody, a więc efekt opuchnięcia i cellulit) czy ciężkimi, mącznymi i tłustymi potrawami.

Sekretne składniki w pielęgnacji skóry

Zarówno dieta, jak i kosmetyki powinny być bogate w witaminy A, E, C. To niezbędna linia frontu w walce z wolnymi rodnikami i przebarwieniami. Zapobiegają również utracie elastyczności i naturalnie wspomagają procesy regeneracji i rewitalizacji. Ich dokładniejsze działanie opisaliśmy w artykule – “Co wpływa na kondycję skóry?”. Dodatkowo Twój krem powinien zawierać również:

– kwas hialuronowy (inaczej hialuronian sodu) – jeden z naturalnie występujących składników skóry właściwej i przestrzeni międzykomórkowej. Jego poziom spada z wiekiem, co wpływa na powstawanie zmarszczek i wiotczenie skóry. Dlatego tak często stosuje się go w kremach odmładzających czy zabiegach medycyny estetycznej.

– naturalne oleje (na przykład arganowy, makadamia lub z marakui czy avocado) – posiadają wiele składników odżywczych, intensywnie nawilżają, ujędrniają i rewitalizują skórę.

– naturalne masła (na przykład shea, karite, kokum) – zatrzymają utratę wody ze skóry, dostarczą cennych kwasów tłuszczowych i przyczynią się do dogłębnej regeneracji.

filtry SPF – stanowią niezbędną ochronę przed promieniowaniem UV przez cały rok.

Aby zapewnić skórze szybki powrót do dobrej kondycji i promienny wygląd na wiosnę, wybierz produkty, które łączą wszystkie te sekretne składniki w naturalnej recepturze. Kremy Manaslu Outdoor, bogate zarówno w kwas hialuronowy, jak i ekstrakty roślinne i naturalne oleje zapewnią Twojej zmęczonej skórze kompleksową regenerację i długotrwałe nawilżenie. Ochronią ją przed wnikaniem szkodliwych cząsteczek i zanieczyszczeń, a także promieniowaniem UVA i UVB.

Dzięki takiej kuracji regenerującej, Twoja skóra odwdzięczy Ci się młodzieńczym i zdrowym wyglądem przez kolejne miesiące.

Przeczytaj również: