Przesuszona skóra przez klimatyzację – jak pielęgnować cerę?

Wejście do klimatyzowanego pomieszczenia jest prawdziwą przyjemnością podczas upalnego dnia. Jednak nasza skóra nie czerpie korzyści z tego zbawiennego wynalazku. Suche powietrze z klimatyzatora sprawia, że szybko staje się odwodniona i traci swój blask. Dlatego w okresie letnim należy szczególnie dbać o jej potrzeby. Jak pielęgnować skórę twarzy narażoną na działanie klimatyzacji? Sprawdź zalecenia ekspertów.

Wpływ klimatyzacji na skórę twarzy

Powietrze wydmuchiwane z klimatyzatora, pomimo wielu zalet, ma nierzadko szkodliwy wpływ na zdrowie człowieka. Podrażnia spojówki, drogi oddechowe oraz skórę. Przesuszona skóra to poważny problem, który może stać się przyczyną dyskomfortu i widocznych zmian w wyglądzie cery. Dlatego, korzystając z klimatyzacji, należy wiedzieć, jak pielęgnować skórę twarzy we właściwy sposób.

Jak pielęgnować skórę twarzy? Rób to świadomie

Przesuszona skóra jest częstym problemem w okresie letnim. Niemal każdy z nas przebywa wtedy w miejscach, w których działa klimatyzacja. Nie wszyscy pamiętają jednak o odpowiednim wsparciu dla swojej cery. Konsekwencje takiego postępowania są widoczne często gołym okiem.

Sucha, zmęczona cera pozbawiona witalności nie dodaje uroku, a nawet często wywołuje dyskomfort. Dlatego świadoma pielęgnacja okazuje się koniecznością. Jak pielęgnować skórę twarzy? Wystarczy kilka nawyków, aby przesuszona skóra stała się jedynie wspomnieniem, nawet po całym dniu spędzonym w chłodnym biurze.

Sprawdź również artykuły o podobnej tematyce:

Przesuszona skóra wymaga ochrony przed słońcem

Szkodliwy wpływ promieniowania słonecznego na skórę to znany fakt. Niewinne promienie padające na twarz mogą być przyczyną przedwczesnego starzenia, utraty elastyczności, a nawet choroby nowotworowej. Jednak niewiele osób wie, że przesuszona skóra wymaga szczególnej ochrony podczas ekspozycji na słońce. Niski poziom nawodnienia czyni cerę niezwykle wrażliwą i podatną na poparzenia, nawet w pochmurne dni.

Pierwszą zasadą, jakiej należy przestrzegać, by przesuszona skóra odzyskała witalność, jest korzystanie z kremu o wysokim wskaźniku SPF. Krem z wysokim filtrem musi więc być pod ręką zawsze, gdy często przebywamy w klimatyzowanych pomieszczeniach. Szyby okienne nie zatrzymują promieniowania słonecznego, co sprawia, że przesuszona skóra narażona na działanie fal UV staje się coraz bardziej odwodniona i zniszczona. Dla pełnej ochrony należy nakładać krem z filtrem kilkukrotnie w ciągu dnia.

Odpowiednie nawilżenie na przesuszoną skórę przez klimatyzację

Jak pielęgnować skórę twarzy, gdy klimatyzacja to konieczność? Przede wszystkim warto stosować kremy nawilżające wzbogacone o składniki aktywne. Takie preparaty dodatkowo dostarczają witamin i minerałów tak potrzebnych do regeneracji cery. Dzięki temu przesuszona skóra odzyska szybko swój dawny blask.

Odpowiednie nawilżanie to kluczowa kwestia podczas lata nie tylko ze względu na negatywne działanie klimatyzatorów. Słoneczne dni sprzyjają wędrówkom, leżakowaniu i spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Jednak promienie słoneczne dodatkowo wysuszają skórę. Dlatego warto stosować w tym okresie silnie nawilżające kremy, które chronią ją przed ponowną utratą wody.

Szukając odpowiedniego preparatu, warto zwracać uwagę na skład. Duża ilość naturalnych składników o działaniu nawadniającym to gwarancja właściwej pielęgnacji i ochrony delikatnej skóry.

Jak pielęgnować skórę twarzy z Manaslu Outdoor?

Jeśli czujesz, że Twoja cera wymaga silnego nawilżenia i regeneracji, wypróbuj kosmetyki od Manaslu Outdoor o skutecznym działaniu. Naturalny skład i lekka konsystencja preparatów sprawiają, że kompleksowo dbają o przesuszoną skórę twarzy, bez ryzyka podrażnień. Szczególnie polecamy korzystanie z dwóch kremów odpowiednich do pielęgnacji zniszczonej cery. Zdecyduj, który sprawdzi się lepiej w Twoim przypadku.

Manaslu City Outdoor

Doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią kompleksową pielęgnację na co dzień. Specjalna formuła kremu sprawia, że doskonale radzi sobie ze skutkami przebywania w klimatyzowanych pomieszczeniach. Hialuronian sodu wielkocząsteczkowego, który jest jednym ze składników preparatu, wspiera odbudowę przesuszonego naskórka oraz zapobiega dalszej utracie wody.

Dodatkowo kompleks roślinnych ekstraktów głęboko odżywia i nawilża cerę, zapewniając jej promienny, zdrowy wygląd. Manaslu City Outdoor świetnie sprawdza się w mieście ze względu na właściwości ochronne przed szkodliwymi cząsteczkami zanieczyszczonego powietrza.

Sprawdź więcej informacji o produkcie: naturalny krem do twarzy SPF30

Manaslu Extreme Outdoor

Krem nawilżający przeznaczony do bardzo suchej, zniszczonej cery. Polecany osobom, które codziennie muszą zmagać się ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Dlatego jeśli czujesz, że Twoja skóra wymaga maksymalnego nawilżenia i odbudowy, wypróbuj Extreme Outdoor.

Duża zawartość witaminy E sprawia, że doskonale nawilża i chroni przed ponownym przesuszeniem. Wysoki wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej zabezpiecza skórę podczas przebywania na słońcu, a wyciągi z roślin zapewniają skórze wszystkie składniki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania.

Sprawdź więcej informacji o produkcie: ochronny krem do twarzy SPF50

Zadbaj także o nawodnienie organizmu

Kremy nawilżające to doskonały sposób na radzenie sobie z przesuszoną skórą twarzy. Jednak, aby uzyskać zadowalające efekty, nie wolno zapominać o nawadnianiu organizmu również od wewnątrz. Wychodząc z domu, zawsze pamiętaj o zabraniu ze sobą butelki wody. Popijanie jej przez cały dzień małymi łyczkami z czasem stanie się nawykiem, który znacząco wpłynie na poziom nawilżenia cery. W upalne dni staraj się wypijać przynajmniej 2 litry wody dziennie.

Przeczytaj również: