Paulina Ligocka-Andrzejewska

Mistrzyni snowboardu, olimpijka

Jest najbardziej znaną i utytuowaną polską snowboardzistką, olimpijką z Turynu (2006) i Vancouver (2010). W Turynie podczas ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich była chorążym polskiej ekipy. Jest dwukrotną brązową medalistką Mistrzostw Świata w half-pipe’ie (Arosa 2007 i Gangwon 2009), pierwszą i jedyną dotychczas polską snowboardzistką, która zdobyła medal Mistrzostw Świata. W swojej karierze wielokrotnie zdobywała podium zawodów Pucharów Świata oraz tytuły Mistrzyni Polski.

Przygodę ze snowboardem rozpoczęła w wieku 14 lat. W Pucharze Świata zadebiutowała w 1999 r. we francuskim Tignes. Pierwsze podium w zawodach Pucharu Świata wywalczyła w 2003 r. w Serre Chevelier (3 miejsce – halfpipe). Zdobyła tytuł Mistrzyni Świata Juniorów w konkurencji big air i tytuł Wicemistrzyni Świata Juniorów w konkurencji halfpipe. Jest złotą medalistką Zimowej Uniwersjady (Insbruck 2005, Turyn 2007). Trzykrotnie stawała na podium w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w half-pipe’ie: sezon 2002/2003 (3 miejsce), sezon 2005/2006 (2 miejsce), sezon 2006/2007 (3 miejsce). Dziewięć razy znalazła się na podium zawodów Pucharu Świata (dwa zwycięstwa, 1 drugie i 6 trzecich miejsc).

Obecnie prowadzi razem z mężem Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Freestyle Sports Union oraz szkołę snowboardu w Ośrodku „Poniwiec” w Ustroniu. Trenerka i popularyzatorka snowboardu wśród dzieci i młodzieży.

O marce Manaslu Outdoor:

Uprawiając ryzykowny sport, jakim bez wątpienia jest snowboard, staram się wyeliminować każde możliwe zagrożenie. Właśnie dlatego wybrałam krem Manaslu Extreme Outdoor SPF 50, który chroni moją wrażliwą cerę w wyjątkowo trudnych warunkach pogodowych, jakie często panują w górach. Krem pozostawia subtelną warstwę ochronną, dzięki której moja skóra pozostaje w dobrej kondycji do końca dnia. Polecam serdecznie

Przeczytaj również: