Jak wybrać najlepszy krem przeciwsłoneczny?

Odpowiednio dobrany krem przeciwsłoneczny z filtrem zapewnia naszej skórze ochronę i pielęgnację. Warto jednak poznać zasady, jakimi należy kierować się przy jego wyborze, aby uniknąć niepożądanych efektów.

Krem przeciwsłoneczny warto stosować przez cały rok, ponieważ nasza skóra jest wystawiona na promieniowanie słoneczne  nie tylko w okresie letnim, ale także jesienią i zimą.

Najlepszy krem przeciwsłoneczny do twarzy

Niewątpliwą zaletą dobrych kremów przeciwsłonecznych do twarzy jest możliwość stosowania ich jako baza pod makijaż. Taki kosmetyk zapewnia nam zarówno ochronę, jak i możliwość nałożenia makijażu. Kluczową cechą dobrego kremu przeciwsłonecznego do twarzy jest także lekka konsystencja, dzięki której zapominamy o nałożeniu go na naszą skórę. Ważne jest także, aby krem ten szybko się wchłaniał i nie pozostawiał tłustej warstwy, gdyż wtedy możemy otrzymać efekt odwrotny od zamierzonego.

Dobry skład, czyli naturalny krem przeciwsłoneczny od Manaslu Outdoor

W kremach marki Manaslu Outdoor stawiamy wyłącznie na siłę natury, dlatego wszystkie są one tworzone z najlepszych naturalnych składników. Ich połączenie zapewnia zarówno doskonałą ochronę, jak i pielęgnację i nawilżenie. Nie mamy tajemnic przed naszymi klientami  i z dumą opisujemy skład każdego z nich, aby ułatwić wybór kremu odpowiedniego dla Ciebie!

Sprawdź również artykuły:

Co wpływa na konsystencję kosmetyku? Lekki krem przeciwsłoneczny

Za wspomnianą „lekkość” odpowiadają naturalne składniki – w przypadku kremu BB górskiego pochodzenia. Jednym z ważniejszych jest olej z orzechów włoskich, który ma na celu  regenerację skóry i ochronę przed utratą wody. Dzięki swoim właściwościom olej ten zapewnia także kremowi lekką konsystencję. Bardzo ważnym składnikiem jest również masło tucuma, które wytwarza się z drzew rosnących w lasach deszczowych na terenie Brazylii. Masło tucuma ma lekką konsystencję, co sprawia, że krem Blur BB szybko się wchłania, łatwo rozprowadza  i nie pozostawia tłustego filmu.

Jaki krem przeciwsłoneczny do twarzy będzie najlepszy?

To, który krem idealnie sprawdzi się w Twoim przypadku, zależy od roli, jaką ma spełniać, a często także od typu cery. Jaki krem przeciwsłoneczny sprawdzi się w moim przypadku? Przede wszystkim taki, który stworzony jest z naturalnych składników. Wykorzystanie ich pozwala kosmetykom na zachowanie lekkiej konsystencji przy jednoczesnym działaniu pielęgnacyjnym i ochronnym. 

Istotny jest również współczynnik SPF, który określa poziom ochrony przed promieniowaniem. Zwróć uwagę także na filtr przeciwsłoneczny zawarty w kosmetyku. Dobrym kremem przeciwsłonecznym nazwać możemy specyfik, który ma zarówno filtr promieniowania UVA, jak i UVB, co pozwala mu zapewnić kompleksową ochronę przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego. 

Dobry krem przeciwsłoneczny do twarzy a filtry SPF

Jaki powinien być dobry krem przeciwsłoneczny? To taki, który oprócz naturalnych składników, może „pochwalić się” wysokim współczynnikiem SPF. Filtr SPF (ang. Sun Protection Factor) to międzynarodowy wskaźnik określający siłę, z jaką dany krem chroni nas przed promieniowaniem słonecznym. Im jest ona wyższa, tym lepszą ochronę zapewnia dany kosmetyk. 

Najlepsze kremy przeciwsłoneczne od Manaslu Outdoor

W naszym sklepie znajdziesz trzy kremy przeciwsłoneczne. W zależności od tego, na jaki produkt się zdecydujesz, zapewnisz swojej skórze  one podstawową bądź rozszerzoną ochronę przed promieniowaniem słonecznym. 

Podstawowym kremem z naszej oferty jest krem Blur BB Beauty of Nature. Zawiera on SPF na poziomie 15 i stanowi podstawową ochronę przeciwsłoneczną. Jest to rozwiązanie dla osób poszukujących kosmetyku, który sprawdzi się podczas  codziennych wyzwaniach i stanowić będzie doskonałą bazę pod makijaż.

Dowiedz się więcej o produkcie: Naturalny krem Blur BB SPF 15

 

Osobom poszukującymnieco bardziej zaawansowanej ochrony polecamy krem City Outdoor z SPF 30. To krem dla tych, którzy poza biurową codziennością preferują aktywny tryb życia na świeżym powietrzu. 

Sprawdź City Outdoor naturalny krem z SPF 30 do twarzy

 

Najlepszą ochronę zapewnia natomiast krem Extreme Outdoor z SPF 50. To krem, który doskonale radzi sobie w ekstremalnych warunkach. Tworzy tarczę ochronną przed silnym wiatrem, niskimi i wysokimi temperaturami, a co ważne nie pozostawia tłustej warstwy na skórze.

Dowiedz się więcej o produkcie: Extreme Outdoor ochronny krem SPF 50 do twarzy

Przeczytaj również: