TOP 3: najlepsze kremy z filtrem do twarzy

Lato  to czas niespiesznych wędrówek, korzystania z uroków natury i  zasłużonego relaksu po całym roku wytężonej pracy. Nic więc dziwnego, że wiele osób czeka na nie z utęsknieniem. Letnie promienie słońca potrafią działać lepiej niż jakiekolwiek antydepresant dostępny na rynku.

Aby móc bezpiecznie  korzystać z ich właściwości, należy pamiętać o odpowiedniej ochronie przed szkodliwym promieniowaniem UV. Jak wybrać najlepsze kremy z filtrem na lato? Podpowiadamy.

Najlepsze kremy z filtrem na lato – tego potrzebuje Twoja skóra

Dni pełne wakacyjnych aktywności na świeżym powietrzu to nie lada wyzwanie dla naszej skóry. Pozostawiona bez ochrony ulega szybko groźnym poparzeniom i innym skutkom szkodliwego promieniowania UV. Dlatego tak istotny jest wybór skutecznego preparatu o wielokierunkowym działaniu. Wybierając kosmetyk do wakacyjnej walizki, należy kierować się kilkoma zasadami. Tylko wtedy będziesz mieć pewność, że Twoja skóra będzie chroniona w odpowiedni sposób. Jakie właściwości cechują najlepsze kremy z filtrem na lato?

Najlepsze kremy z filtrem na lato – nie tylko ochrona, ale również pielęgnacja

  • Przemierzając sklepowe półki w poszukiwaniu idealnego kompana letnich wojaży, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na skład. Najlepsze kremy z filtrem na lato oferują znacznie więcej, niż może się wydawać. Dzięki odpowiedniej recepturze zapewniają kompleksową pielęgnację, tak istotną podczas upalnych dni. 


    Latem często zapominamy o właściwym dbaniu o cerę. Krem przeciwsłoneczny posiadający właściwości nawilżające to gwarancja  pięknego  wyglądu,  bez konieczności stosowania dużej ilości kosmetyków. Intensywna ekspozycja na promienie słoneczne sprawia, że skóra staje się sucha i podatna na uszkodzenia, dlatego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja zapobiegająca utracie wody oraz poprawiająca elastyczność skóry.

Negatywne skutki promieniowania UV

Promieniowanie UV, wpływające negatywnie na skórę człowieka  dzieli się na dwa typy:

Promieniowanie UVA –  określane jako długie, stanowi prawie 95 % promieniowania ultrafioletowego. Wnika w głąb skóry, powodując  trwałe uszkodzenia oraz  przedwczesne fotostarzenie. Odpowiada również za powstawanie nowotworów i zmian w strukturze DNA. Jego działanie jest długofalowe  i niezwykle niebezpieczne. 

Promieniowanie UVB – stanowi 5% promieniowania oddziaływającego na skórę. Fale promieniowania UVB nie są długie i wnikają jedynie w zewnętrzne warstwy naskórka. UVB odpowiada za poparzenia słoneczne, opaleniznę  oraz uszkodzenia widoczne gołym okiem. Jego działanie jest w większości zatrzymywane przez warstwę ozonową ziemi.

Co oznaczają symbole filtrów na kosmetykach?

Właściwości promieniowania UV sprawiają, że ochrona przed jego negatywnymi skutkami jest niezwykle istotna. Najlepsze kremy z filtrem na lato gwarantują niemal 100-procentową ochronę przed  szkodliwym działaniem promieni słonecznych. 

SPF to skrót od Sun Protection Factor – wskaźnika ochrony przeciwsłonecznej przed promieniowaniem UVB. Wskazuje on na wielokrotność czasu, jaki możemy bezpiecznie spędzić na słońcu bez ryzyka oparzeń w porównaniu do sytuacji, w której nie zastosowaliśmy preparatu. 

Najlepsze kremy z filtrem na lato posiadają na opakowaniu oznaczenie związane również z ochroną przed promieniowaniem UVA. Tylko kombinacja składników chroniąca przed dwoma rodzajami promieniowania gwarantuje pełną skuteczność. 

TOP 2: najlepsze kremy z filtrem na lato

Latem warto zdecydować się na preparat z filtrem, który  30-krotnie wydłuża możliwość przebywania na słońcu. W upalne dni sprawdzi się również krem z oznaczeniem  SPF 50. Jednak to nie jedyne kryteria, jakie powinny decydować o  wyborze  kosmetyku przeciwsłonecznego.

Odpowiednio skomponowana receptura zapewnia dogłębną pielęgnację i doskonałą ochronę przed promieniowaniem słonecznym. Naturalne składniki zawarte w preparatach Manaslu to efekt wytężonej pracy specjalistów i badań nad wpływem poszczególnych wyciągów na ludzką skórę. Dodatkowo najlepsze kremy z filtrem na lato nie ścierają się,  wykazując działanie wodoodporne. Dzięki temu są skuteczne przez wiele godzin od aplikacji. Zastanawiasz się, który krem od  Manaslu będzie idealny dla Ciebie?

City Outdoor SPF 30

Krem z filtrem 30 sprawdzi się doskonale, jeśli zależy Ci na preparacie przeznaczonym do  codziennej, letniej pielęgnacji. Dzięki lekkiej konsystencji krem szybko się wchłania, nie pozostawiając nieprzyjemnego uczucia lepkości. Innowacyjne działanie pielęgnacyjne opiera na  kilku najważniejszych składnikach: 

  • naturalny, roślinny  alkohol cetylowy – wygładza, zapewniając cerze odpowiednią miękkość i nawilżenie
  • olej winogronowy – działa przeciwstarzeniowo, poprawiając jednocześnie  jędrność i elastyczność  skóry
  • ekstrakty z jabłka,  żeń-szenia, pszenicy, brzoskwini oraz jęczmienia zapobiegają uszkodzeniom naskórka  

 

Dowiedz się więcej o produkcie: City Outdoor naturalny krem z SPF 30 do twarzy

Extreme Outdoor SPF 50

Preparat o silniejszym działaniu pozwalający na 50-krotnie dłuższe przebywanie na słońcu niż w przypadku niezastosowania kremu. Idealny na letni urlop na plaży, gdzie skóra wymaga intensywniejszej ochrony. Sprawdzi się w przypadku osób o jasnej karnacji szybko ulegającej poparzeniom. Dodatkowe działanie pielęgnacyjne zawdzięcza recepturze  wzbogaconej o:

  • Wosk Candelilla zapewniający odpowiednie wygładzenie oraz nawilżenie skóry
  • Ekstrakt z komórek mchu Physcomitrella patens zwiększający ochronę przed przesuszaniem skóry oraz  jej funkcje obronne przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych
  • Masło Kokum wspomagającym regenerację naskórka, dzięki dużej zawartości witaminy E

 

Dowiedz się więcej o produkcie: Extreme Outdoor ochronny krem SPF 50 do twarzy

Przeczytaj również: