Jak wybrać najlepszy krem przeciwsłoneczny?

Promieniowanie UV to niezwykle groźny wróg naszej skóry. Może prowadzić ono do poważnych przebarwień czy nawet chorób. Zdradzamy, jak wybrać sprawdzoną i skuteczną ochronę przed słońcem oraz dlaczego kremy z filtrem UV są najlepszym wyborem!

Ochrona przed słońcem, a właściwie przed zgubnym wpływem działania promieniowania słonecznego, to niełatwa sztuka. Kremy z filtrem oferują wiele form ochrony i nie wszystkie są skuteczne, ale to wciąż najlepsza ochrona przed słońcem. 

Ochrona skóry przed słońcem to konieczność, jeśli chcemy utrzymać ją w dobrej kondycji i zminimalizować ryzyko wystąpienia groźnych chorób skóry. 

Ochrona skóry przed słońcem

Naturalna witamina D wytwarzana poprzez wystawienie naszej skóry na działanie promieniowania słonecznego jest ważnym składnikiem zdrowego trybu życia. Zbyt długie lub zbyt intensywne oddziaływanie promieni słonecznych na naszą skórę może jednak nieść za sobą niekorzystne, a wręcz niebezpieczne zmiany skórne. Warto zatem zadbać o odpowiednią ochronę przed promieniowaniem słonecznym. Ochrona przed słońcem nie musi jednak oznaczać siedzenia w domu i unikania go!

Skóra jest największym organem naszego ciała i jednocześnie najbardziej odsłoniętym i wystawionym na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Głównym “wrogiem” naszej skóry jest przede wszystkim promieniowanie słoneczne, które może wywoływać zaczerwienienia, oparzenia, a nawet prowadzić do nowotworu skóry. Poniżej zdradzamy, jaka jest najlepsza ochrona przed słońcem!

Jakie rytuały pielęgnacyjne będą najlepsze dla Twojej skóry?

Podobnie jak w przypadku zdrowia całego organizmu istnieją praktyki, które zwiększają naszą odporność na różnego typu choroby; również w przypadku skóry można zadbać o wzmocnienie tego organu i zapewnienie mu odpowiedniej ochrony. Odpowiednia pielęgnacja (w tym ochrona przed słońcem) może wymiernie zwiększyć szanse naszej skóry w walce z niebezpiecznym promieniowaniem UV. Do codziennych rytuałów pielęgnacyjnych zaliczyć możemy m.in.:

  1. Oczyszczanie – codziennie wystawiamy naszą skórę na szereg zanieczyszczeń takich jak np. kurz, smog czy pył. Co więcej, skóra to organ, który odpowiada za usuwanie toksyn z naszego organizmu m.in. przez wydzielanie potu. Nic więc dziwnego, że te wszystkie zanieczyszczenia odkładają się na naszej skórze, a my, chcąc pozbyć się tego brudu, powinniśmy sięgnąć po środki oczyszczające.

 

  1. Tonizowanie – środki tonizujące dbają o utrzymanie przez naszą skórę odpowiedniego pH – zbyt wysokie może prowadzić do przesuszania się skóry; zaś zbyt niskie do nadmiernego wydzielania sebum i powstawania zaskórników. Korzystanie z toników jest zatem etapem uzupełniającym do oczyszczania skóry.

  2. Nawilżanie – paradoksalnie najbardziej naszą skórę wysusza… woda! Przesuszanie może być bardzo niekorzystne dla naszej skóry, zatem warto sięgnąć po krem nawilżający dobrej jakości. Taki kosmetyk pomoże również dostarczyć wodę do głębszych warstw skóry i nawilżyć je.

  3. Ochrona przed czynnikami zewnętrznymi – najczęściej owymi czynnikami są po prostu niekorzystne warunki pogodowe. Zbyt ostre słońce (a co za tym idzie wystawienie skóry na działanie promieni słonecznych), wiatr czy mróz. Bez wątpienia nie ułatwiają one życia osobom pragnącym zadbać o swoją skórę. Najlepiej zatem stosować krem z filtrem UV oraz kosmetyki nawilżające – to optymalna ochrona przed słońcem i zmiennymi temperaturami.
  1.  

Dlaczego ochrona skóry przed słońcem jest tak ważna?

Do Ziemi docierają trzy rodzaje promieniowania słonecznego: UVA, UVB i UVC. UVA to promieniowanie, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu uznawano za “bezpieczne” i to przez ten typ promieniowania uważano, że ochrona skóry przed słońcem nie jest konieczna. Jednak szybko odkryto, że jego szkodliwe oddziaływanie na naszą skórę przyspiesza procesy starzenia. 

Promieniowanie UVB to promieniowanie powodujące powstawanie zmian na skórze, które w efekcie mogą prowadzić do rumienia czy nawet do nowotworów. UVC to z kolei rodzaj promieniowania, który nie powinien docierać do naszej skóry, a być pochłaniany przez atmosferę naszej planety. Tak się jednak nie dzieje i znikome, choć niezwykle groźne, cząsteczki promieniowania przenikają przez dziurę ozonową, poważnie zwiększając ryzyko chorób komórek skóry.

Dlaczego ochrona skóry przed słońcem jest zatem tak ważna? Niekorzystnych skutków oddziaływania promieni słonecznych na skórę jest naprawdę dużo. Przyspieszają one proces starzenia się skóry. Mogą powodować oparzenia słoneczne czy poważne choroby skóry. Najlepsza ochrona przed słońcem i jego zgubnym działaniem to odpowiednio dobrane kremy z filtrem, które mogą w pełni zablokować szkodliwy wpływ promieniowania UV na naszą skórę.

Krem z filtrem a ochrona skóry przed słońcem

Stosowanie kremów z filtrem to nie jedyna, ale zdecydowanie najprostsza i najlepsza forma ochrony przed słońcem. Kosmetyki z naturalnymi filtrami tworzą na skórze rodzaj niewidzialnej powłoki, która blokuje dostęp do naszej skóry promieniom UV 

Sprawdź również inne artykuły na ten temat:

Jak właściwie zadbać o najlepszą ochronę skóry przed słońcem?

Odpowiedni krem z filtrem może ochronić naszą skórę przed niekorzystnym wpływem promieniowania słonecznego. Jak jednak dokonać właściwego wyboru? Kluczowy w podjęciu decyzji powinien być czynnik SPF, który informuje nas o poziomie ochrony przed promieniowaniem UV – im jest on wyższy, tym lepsza jest ochrona skóry przed słońcem. Warto również uzależnić wybór odpowiedniego kremu typem skóry. Specjaliści radzą, aby osoby z jasną karnacją używały kremów z wyższym filtrem, zaś osoby o ciemniejszej karnacji mogą korzystać z kosmetyków o niższym współczynniku SPF. 

Zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn, którzy szukają kremów zapewniających kompleksową ochronę przed promieniowaniem słonecznym przygotowaliśmy trzy rodzaje kremów – każdy z nich swoją siłę czerpie z naturalnych składników, dzięki czemu jest nie tylko skuteczny, ale również zdrowy.

Najlepsza ochrona skóry przed słońcem z Manaslu Outdoor

Blur BB – Beauty of Nature – podstawowa ochrona przed słońcem i idealna baza pod makijaż. Kosmetyk Blur BB dysponuje filtrem UV z SPF 15, co oznacza, że jest on wyborem dla tych, którzy poszukują kremu odpowiadającego za codzienną pielęgnację,

Dowiedz się więcej o produkcie: Naturalny krem Blur BB SPF 15

 

City Outdoor – stworzony dla osób, pragnących zadbać o odpowiednią ochronę w codziennych wyzwaniach. Jego filtr na poziomie SPF 30 to wybór dla tych, którzy chcą zadbać o swoją skórę zarówno w otoczeniu biurowym, jak i zapewnić ochronę na świeżym powietrzu,

Sprawdź City Outdoor naturalny krem z SPF 30 do twarzy

 

Extreme Outdoor – najpełniejsza i najlepsza ochrona przed słońcem. Krem ten zapewnia ochronę w ekstremalnych warunkach dzięki współczynnikowi SPF na poziomie 50.

Dowiedz się więcej o produkcie: Extreme Outdoor ochronny krem SPF 50 do twarzy

Przeczytaj również: