Lekki krem z SPF 50 i 30 do twarzy – czym powinien się wyróżniać?

Drogerie i sklepy internetowe oferują nam wiele marek kremów przeciwsłonecznych z wysokimi filtrami. Jak zatem wybrać ten najlepszy? Czym powinien wyróżniać się lekki krem z filtrem do twarzy? Skuteczność kremu z filtrem UV zależeć może od wielu czynników – od jego poziomu ochrony, który wyrażany jest we współczynniku SPF, składu oraz konsystencji. 

 

Wybór skutecznego, naturalnego i lekkiego kremu z filtrem do twarzy może przerodzić się zatem w długotrwały proces, a przecież wystarczy przestrzegać kilku wytycznych i szukać na etykietach produktu bądź w jego opisie na stronie internetowej właściwych składników!

Lekki krem SPF – komfortowy filtr do twarzy

Poszukiwania kremów z lekkich filtrem do twarzy, które nie tylko zapewniają skuteczną ochronę, ale także lekką konsystencję przypominają średniowieczne legendy, w których prawdziwość istnienia prawie nikt nie wierzy. Nie musi jednak tak być, lekkie kremy z filtrem naprawdę istnieją i naprawdę zapewniają kompleksową ochronę naszej skóry przed szkodliwym działaniem promieniowania UV.

Gdy słyszymy krem z filtrem (a w szczególności z wysokim współczynnikiem SPF), wielu z nas przychodzi na myśl tłusta powłoka na twarzy lub spływająca konsystencja, która albo nie zapewnia kompleksowej ochrony, albo nie jest dla nas komfortowa. Tymczasem lekki krem SPF naprawdę istnieje!

Dlaczego warto stosować lekki krem SPF 50?

Na co dzień wystawiamy naszą skórę na szereg wyzwań. Niekorzystnie wpływają na nią wysokie i niskie temperatury, wiatr oraz promieniowanie słoneczne. Niechroniona skóra może szybko się wysuszyć, procesy starzenia przyspieszyć, a długie wystawienie jej na działanie promieni UV powodować zmiany na skórze, a nawet prowadzić do nowotworów. Odpowiednia pielęgnacja, połączona z właściwą i skuteczną ochroną zapewni nam spokojny sen wobec tak dużej liczby “przeciwników”. 

Należy również zauważyć, że lekkie kremy z filtrem przeciwsłonecznym powinny być nakładane na twarz  przez cały rok, ponieważ jesteśmy  narażeni na zgubne działanie promieniowania słonecznego bez względu na miesiąc. Poziom ochrony (współczynnik SPF) powinniśmy natomiast dobierać w zależności od typu skóry bądź naszego trybu życia (jeśli dłużej jesteśmy wystawieni na działanie promieni UV, to wyższy poziom ochrony powinniśmy wybrać).

 

Jak rozpoznać lekki krem z filtrem do twarzy?

Wybierając lekki krem z filtrem do twarzy, warto zwrócić uwagę na kilka czynników. Podstawowym wskaźnikiem dobrego kremu z filtrem do twarzy jest współczynnik SPF, który “mówi” nam, jaką ochronę zapewnia dany kosmetyk – im jest on wyższy, tym lepiej. Drugi ważny aspekt to rodzaj filtrów, które zapewnia nam dany lekki krem z SPF – filtry te mogą być chemiczne (pochłaniają one energię z promieniowania słonecznego i zamieniają ją w energię cieplną), fizyczne (nieprzepuszczające cząsteczek promieniowania UV, działające jak niewidzialna bariera) lub mieszane (połączenie filtrów chemicznych i fizycznych). Wiele kremów posiada także na swojej etykiecie bądź w opisie na stronie internetowej, informację o typie skóry, dla jakiej polecany jest dany kosmetyk.

Na koniec warto zwrócić uwagę na konsystencję i kolor lekkiego filtru do twarzy. Niektóre kosmetyki pozostawiają wyraźny ślad na naszej skórze w postaci tłustego filtra lub nawet białej poświaty. O ile w przypadku tych drugich na ogół możemy łatwo przykryć białą powłokę makijażem lub po prostu skutecznie zniwelować ją, wklepując lub wmasowując krem w skórę, o tyle “tłusty” krem spowoduje dyskomfort i uczucie ciężkości.

 

Lekkie kremy z filtrem od Manaslu Outdoor

Wyróżnikiem lekkich kremów SPF 15, 30 i 50 od Manaslu Outdoor jest z pewnością ich skład. Siła kosmetyków tej marki pochodzi z natury, które zapewniają skórze kompleksową ochronę oraz wspierają pielęgnację. Na każdy krem składa się wiele naturalnych składników, które dobrane są z największą starannością. Taka mieszanka pozwala na dostarczenie kosmetyków, które zapewniają najwyższą ochronę przy zachowaniu swojej największej wartości – naturalności i lekkości.

Sprawdź również inne artykuły na ten temat:

 

Lekki krem SPF 50 do twarzy ​

Mimo iż Extreme Outdoor stworzony został do ochrony w ekstremalnych warunkach i posiada wysoki współczynnik SPF, to wciąż stanowi lekki krem do twarzy. SPF 50 to najwyższy możliwy współczynnik ochrony przed promieniowaniem słonecznym. Bardzo często kremy oznaczone takim symbolem i liczbą są tłuste, a nawet “odstraszające” w swojej konsystencji. Lekki krem SPF 50 od Manaslu Outdoor wyróżnia się na tle innych przede wszystkim swoim składem. Wytworzony z naturalnych składników zapewnia kompleksową ochronę przed działaniem promieniowania UV,komfort oraz uczucie lekkości. 

Dzięki zastosowaniu wosku candelilla lekki krem SPF wygładza, uelastycznia oraz natłuszcza skórę, zapobiegając utracie wody, zaś bogate w witaminę E składniki (takie jak np. masło kokum) zapobiega wysuszaniu się skóry i wspomaga jej regenerację. Kosmetyk ten doskonale sprawdzi się zatem nie tylko jako środek ochronny, ale także jako kosmetyk pielęgnujący naszą skórę.

Sprawdź szczegóły na temat produktu: Ochronny krem do twarzy SPF50

Krem z filtrem SPF 30 – lekki, ochronny i pielęgnacyjny

Krem City Outdoor z SPF 30 stworzony został z myślą o osobach, które szukają kosmetyków, zapewniających skuteczną ochronę i efektywną pielęgnację na co dzień. Lekki krem z SPF 30 to rozwiązanie dla tych, którzy w codziennych aktywnościach potrzebują sprawdzonych rozwiązań – zarówno do ochrony podczas pracy w przestrzeni biurowej, jak i aktywności na świeżym powietrzu. 

Głównymi zaletami lekkiego kremu z SPF 30 jest m.in. spowalnianie starzenia się skóry, poprawienie jej elastyczności i wzmocnienie ochrony przed przesuszaniem się. Dzięki zawartemu w nim ekstraktowi z jarmużu również dostarcza skórze witaminy A i C, które chronią przed  działaniem wolnych rodników, co sprawia, że  w większym stopniu jest ona odporna na działanie stresu.

Sprawdź szczegóły na temat produktu: Naturalny krem do twarzy SPF30

Przeczytaj również: