Krem z filtrem z dobrym składem - co to oznacza?

Wielkimi krokami zbliża się okres letni, a co za tym idzie, coraz częściej będziemy po kremy z filtrem. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Czego szukać na etykiecie kremów? I dlaczego warto stosować ochronę przez cały rok? O tym w tym artykule!

W reklamach prawie kremów  jesteśmy przekonywani  o ich ochronnych właściwościach i dobrym składzie. Po pierwszym użyciu bardzo często okazuje się jednak , że był to jedynie chwyt marketingowy, a działanie kremu niczym nie przypomina opisu z zasłyszanego w radio czy telewizji . Poniżej podpowiadamy, na co  zwracać uwagę i jak wybrać ten  krem z filtrem i dobrym składem. 

Krem z filtrem z dobrym składem

Co tak naprawdę oznacza sformułowanie “dobry skład”? Taki kosmetyk stworzony jest z naturalnych składników, które zapewniają doskonałą pielęgnację skóry. Dodatkowo kosmetyki naturalne nie tworzą sztucznej, często także tłustej bariery, dzięki czemu zyskujemy  lekkość i  nie czujemy takich kremów na naszej skórze. 

Czy każdy naturalny kosmetyk to krem z filtrem z dobrym składem?

Nie, sam fakt wykorzystania w kosmetykach naturalnych składników nie sprawi, że krem będzie odpowiednią ochroną dla naszej skóry. Faktycznie, naturalne składniki – o ile będą dobrze dobrane – z pewnością korzystnie wpłyną na kondycję skóry, jednak nie ochronią jej  przed niekorzystnym wpływem promieniowania słonecznego. Taki  efekt można uzyskać jedynie wówczas, gdy krem posiada filtr UVA i UVB, które chronią nas przed promieniowaniem słonecznym, jakie dociera do naszej atmosfery. 

Co powinien zawierać krem z filtrem do twarzy z dobrym składem?

Dobry krem nawilżający z filtrem powinien przede wszystkim zawierać naturalne składniki. Sztuczne preparaty albo nie sprawdzą się tak, jak byśmy sobie tego życzyli, albo wręcz zaszkodzą naszej skórze, czyniąc jeszcze więcej zła niż promieniowanie słoneczne i inne czynniki zewnętrzne. Skuteczne działanie zapewniają kremy naturalne, czerpiące z siły przyrody. 

Kolejnym ważnym czynnikiem jest ochrona przed dwoma rodzajami promieniowania. Zanim wybierzemy krem,  należy upewnić się, że ma on  filtry UVA i UVB. Warto też sprawdzić,  jaki współczynnik ochrony przed promieniowaniem (SPF) posiada dany krem. Im jest on wyższy, tym większą ochronę zapewnia.

Sprawdź również artykuły:

 

Krem z filtrem z dobrym składem: 3 kluczowe kwestie podczas wyboru

Podczas wyboru kremu z filtrem warto pamiętać o kilku ważnych aspektach, które mogą się przełożyć na jego skuteczność, działanie ochronne oraz odpowiednią pielęgnację i nawilżenie. Do trzech najważniejszych kwestii należą:

  • Ochrona przed promieniowaniem – przed zakupem kremu nawilżającego z filtrem warto zapoznać się z jego etykietą i sprawdzić, jaki współczynnik SPF (filtr przeciwsłoneczny) posiada dany krem. Absolutne minimum to 15; im wyższy, tym lepiej,
  • Filtry UVA i UVB – zdecydowana większość kremów z filtrem ma jedynie filtr UVA, który chroni tylko przed jednym typem promieniowania. Takie filtry mogą okazać się niewystarczające, aby zapewnić skórze skuteczną ochronę,
  • Naturalne składniki – najlepsze efekty zapewnia natura; krem z filtrem z dobrym składem umożliwia połączenie ochrony i pielęgnacji. 

Najlepsze kremy z filtrem z dobrym składem od Manaslu Outdoor

W ofercie Manaslu Outdoor wyróżnić możemy trzy kremy, które – w zależności od potrzeb sprawdzą się – w Twoim przypadku. 

 

Pierwszym z nich jest krem Blur BB Beauty Of Nature z SPF 15, który zapewnia  efekt wygładzenia skóry i podstawową ochronę przed promieniowaniem słonecznym. Jeśli nie stosujesz makijażu i chcesz  zakryć pewne niedoskonałości na skórze lub chcesz  zastosować krem z filtrem z dobrym składem jako baza pod makijaż, to rozwiązanie będzie dla Ciebie idealne. 

Dowiedz się więcej o produkcie: Naturalny krem Blur BB SPF 15

 

Drugim z kremów marki Manaslu Outdoor jest City Outdoor SPF 30. Ten kosmetyk to rozwiązanie dla osób, które potrzebują ochrony w codziennych wyzwaniach. Sprawdzi się zarówno na świeżym powietrzu, gdzie skóra jest wystawiana na działanie promieni słonecznych, jak i w przestrzeni biurowej.

Sprawdź City Outdoor naturalny krem z SPF 30 do twarzy

 

Extreme Outdoor SPF 50 to trzeci z produktów od Manaslu Outdoor. Ten krem zapewnia największą ochronę przed promieniowaniem słonecznym. SPF na poziomie 50 sprawia, że jest doskonały podczas  ekstremalnych wyzwań. Sprawdza się jako codzienna ochrona, a także w warunkach wzmożonej aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Nie straszne mu mróz, wiatr czy wysoka temperatura. 

Dowiedz się więcej o produkcie: Extreme Outdoor ochronny krem SPF 50 do twarzy

Przeczytaj również: