Jak wybrać krem na mróz i wiatr? Czym powinien się wyróżniać?

Gdy na dworze panuje niska temperatura, zmieniamy garderobę i chronimy swoje ciało przed konsekwencjami. Naturalną koleją rzeczy jest również rozpoczęcie sezonu grzewczego. Często zapominamy jednak o tym, co najważniejsze – ochronie wrażliwej skóry twarzy. Krem na mróz i wiatr pomoże Ci uniknąć negatywnego wpływu na kondycję naszej skóry. Zwróć jednak uwagę na jakość i skuteczność produktu. Dlaczego jest to tak ważne? Jaki krem na mróz do twarzy wybrać? Odpowiadamy na najważniejsze pytania.

Krem na mróz do twarzy – zadbaj o swoją skórę!

Niższa temperatura za oknem to tylko jedno z zagrożeń dla skóry, które pojawia się zimą. Wpływ na kondycję cery mają również zanieczyszczenia powietrza czy smog. Jeżeli chcesz uniknąć mikrouszkodzeń twarzy oraz zachować jej blask, w Twojej kosmetyczce powinien znaleźć się krem na mróz do twarzy. 

Nasza skóra jest bardzo wrażliwa i narażona na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Każda cera ma jednak indywidualne potrzeby, a za ich zaspokojenie odpowiadają konkretne składniki. Ich połączenie powinno zapewnić Ci kompleksową ochronę. Jaki krem na mróz i wiatr sprawdzi się w Twoim przypadku?

Odkryj z nami Extreme Outdoor naturalny krem SPF 50 do twarzy!

Najlepszy krem na mróz – ochrona nie tylko przed niską temperaturą

Jeżeli zależy Ci na kompleksowej ochronie swojej skóry, musisz wiedzieć, jakie zagrożenia na Ciebie czekają. Najlepszy krem na mróz powinien zabezpieczać przed każdym ze szkodliwych czynników. Wśród oczywistych pojawiają się przede wszystkim:

 • niska temperatura,
 • silny wiatr,
 • zmniejszona wilgotność powietrza,
 • gwałtowne zmiany temperatury.

 

Najlepszy krem na mróz do twarzy powinien chronić przed każdym z wymienionych wyżej zagrożeń. Dzięki temu unikniesz efektu suchej skóry oraz zredukujesz ryzyko pojawiania się rumienia. Konsekwencją negatywnych czynników są również podrażnienia, uczucie ściągnięcia i pieczenia. 

Często zapominamy również o tym, co najważniejsze, czyli ochronie przed słońcem. Promieniowanie UVA przenika przez chmury, a następnie odbija się od wody, śniegu oraz lodu. W efekcie okazuje się, że podczas zimowych aktywności rośnie ryzyko podrażnień i uszkodzeń skóry.

Gwałtowne zmiany temperatur mogą być również powodem zaburzeń gospodarki wodnej. Dlatego najlepszy krem na mróz powinien pomóc Ci zadbać o prawidłowe nawodnienie skóry.

Jaki krem na mróz i wiatr będzie najlepszy dla Twojej skóry? Składniki

Najważniejszą kwestią, na którą musisz zwrócić uwagę, są składniki. To właśnie te informacje pomogą Ci w ocenie, jaki krem na mróz i wiatr wybrać. Skuteczna formuła ochronna powinna zawierać przede wszystkim lipidy, czyli tłuszcze. Są to przede wszystkim oleje roślinne takie jak: wosk candelilla, masło kokum.

Dzięki lipidom zwiększysz barierę hydrolipidową skóry. Ważnymi elementami są również witaminy oraz antyoksydanty, które odpowiadają za ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Wśród nich pojawiają się między innymi: witamina E, C i A. Jeżeli chcesz wiedzieć, jaki krem na mróz i wiatr będzie najlepszy, przeanalizuj skład również pod kątem humektantów.

Humektanty odpowiadają za zatrzymanie wody w naskórku, a tym samym właściwe nawodnienie. Jednym z podstawowych składników spełniających tę rolę jest hiauloronian sodu. Dzięki niemu wzmocnisz również barierę hydrolipidową. 

Ostatnim z sekretnych składników są filtry UVA i UVB. Dzięki nim zyskujesz ochronę nie tylko przed intensywnymi promieniami słonecznymi, ale również podrażnieniami oraz zmianami skórnymi. Filtr UVB chroni przed poprzeniami słonecznymi. Z kolei UVA odpowiada za zapobieganie fotostarzeniu skóry. 

Jeżeli weźmiesz pod uwagę obecność tych składników, zweryfikujesz, jaki krem na mróz i wiatr okaże się najlepszy. Odpowiednio dobrany produkt pozwoli Ci uniknąć szorstkiej, podrażnionej skóry oraz uczucia pieczenia.

Krem na mróz do twarzy a różne typy cery

Zanim zdecydujesz, jaki krem na mróz do twarzy wybrać, musisz wiedzieć, czego potrzebuje Twoja skóra. 

 • Jeżeli Twoja cera jest bardzo sucha, zadbaj o preparat wzmacniający płaszcz hydrolipidowy, wspierający regenerację oraz odżywiający skórę. 
 • Cera naczynkowa potrzebuje składników natłuszczających, wzmacniających oraz łagodzących podrażnienia.
 • Z kolei cera tłusta i mieszana wymaga doboru lżejszych kremów, które nie zablokują porów.

 

Czy istnieje krem na mróz i wiatr do twarzy, który sprawdzi się w przypadku każdego typu cery? Odpowiedzią na Twoje potrzeby może okazać się Manaslu Outdoor.

Najlepszy krem na mróz, czyli Manaslu Outdoor?

Jeżeli chcesz ochronić swoją skórę przed wspomnianymi czynnikami zewnętrznymi, doskonałym rozwiązaniem okazuje się Manaslu Outdoor. Pomożemy Ci zadbać o kondycję Twojej skóry w każdych warunkach. Nasze kosmetyki łączą w sobie właściwości ochronne i pielęgnacyjne. Chcesz wiedzieć, jaki krem na mróz okaże się dla Ciebie najlepszy? 

Proponujemy przede wszystkim Extreme Outdoor. Składa się wyłącznie z naturalnych składników. Jeżeli szukasz w 100% wegańskiego produktu, jesteś w dobrym miejscu. Najlepszy krem na mróz do twarzy Extreme Outdoor zawiera sekretne składniki takie jak:

 • MossCellTec No. 1, czyli ekstraktu z komórek mchu Physcomitrella patens, który odpowiada za dostosowanie skóry do gwałtownych zmian atmosferycznych. Dzięki niemu zyskasz dobre nawilżenie oraz wzmocnisz funkcje barierowe.
 • Witamina E, czyli antyoksydant, który pomaga w uniknięciu procesów starzenia się skóry. Zapobiega również utracie wody.
 • Masło kokum zwierające również witaminę E pomaga w nawilżeniu oraz regeneracji naskórka.
 • Wosk candelilla odpowiedzialny za natłuszczenie, wygładzenie i uelastycznienie skóry.
 • Alkohol cetylowy działa zmiękczająco oraz chroni przed utratą wody.

 

Ponadto krem na mróz do twarzy Extreme Outdoor zawiera filtry mineralne i syntetyczne, które chronią przed promieniowaniem UVA (UVA PF 26,8)  i  UVB.

Sprawdź naturalny krem SPF 50 do twarzy!

Przeczytaj również: