Jak wybrać najlepszy krem przeciwsłoneczny?

Krem na dzień z filtrem często stosowany jest jedynie podczas upalnych wakacji. To duży błąd, który ma znaczący wpływ nie tylko na wygląd skóry, ale i jej kondycję zdrowotną. Dlaczego warto stosować preparaty ochronne codziennie? Jaki krem na dzień z SPFwybrać? Podpowiadamy. 

Krem na dzień z filtrem UV – ochrona dla skóry

Podstawowym zadaniem, jakie spełnia krem na dzień z filtrem jest ochrona przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Ochrona ta jest konieczna  bez względu na porę roku. Promieniowanie ultrafioletowe dzielimy na:

  • promieniowanie UVA

Stanowi 95 % promieniowania wpływającego na kondycję ludzkiej skóry. 

 

  • promieniowanie UVB

Stanowi 5%  promieniowania odpowiedzialnego za powstawanie oparzeń skórnych. 

Krem na dzień z filtrem UV skutecznie poradzi sobie ze skutkami wpływu długiego promieniowania na skórę. Jednak dopiero kompleksowa ochrona, również przed falami UVB zapewnia skuteczne działanie preparatu. 

Korzyści ze stosowania kremu na dzień z filtrem UV

Wysokiej jakości krem na dzień z filtrem to nie tylko skuteczna ochrona przed poparzeniami. Receptura oparta na odpowiednich składnikach działa wielokierunkowo. Dobry krem na dzień z filtrem UV dodatkowo zapewnia:

  • pielęgnację – dzięki składnikom aktywnym wpływającym na wygląd skóry

    

  • opóźnienie procesów starzenia – skóra chroniona przed promieniami słonecznymi dłużej zachowuje jędrność i młody wygląd

  • nawilżenie – krem na dzień z filtrem powinien nawilżać. Dzięki temu skóra jest mniej podatna na uszkodzenia i szybciej się regeneruje

Krem na dzień z SPF – na co zwrócić uwagę?

Szeroka oferta preparatów dostępnych na rynku nie ułatwia podjęcia decyzji, jaki kosmetyk stosować. Czym więc kierować się, kupując krem na dzień z filtrem? Podstawowym kryterium powinien być wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej SPF widniejący na opakowaniu. Wskazuje on na wielokrotność czasu, przez jaki można bezpiecznie pozostawić na słońcu, w porównaniu do sytuacji, w której skóra nie jest niczym chroniona. 

Krem na dzień z filtrem 30 umożliwia więc  trzydziestokrotnie dłuższe przebywanie na słońcu bez ryzyka. Analogicznie, krem na dzień SPF 50 wydłuża ten czas  50-krotnie. Jaki krem na dzień z filtrem wybrać? Wszystko zależy od tego, na jakie warunki wystawiana jest skóra każdego dnia. Krem na dzień z wysokim filtrem sprawdzi się, jeśli spędzasz większość czasu na zewnątrz, a Twoja skóra potrzebuje maksymalnej ochrony. W przypadku, gdy nie potrzebujesz tak silnego wsparcia, wystarczy preparat z SPF 30.

Sprawdź również inne artykuły na ten temat:

Jak nakładać krem na dzień z filtrem?

Kolejnym dylematem, przed jakim stają osoby wybierające krem na dzień z filtrem jest sposób jego aplikacji. To z pozoru proste zagadnienie często bywa pomijane. Ma jednak ogromne znaczenie dla skuteczności produktu.

Krem na dzień z filtrem powinien być aplikowany na czystą, oczyszczoną skórę. Przed nałożeniem kremu należy umyć twarz przeznaczonym do tego preparatem. Taki zabieg nie tylko poprawia wchłanianie, ale również zapobiega powstawaniu niedoskonałości. 

Należy pamiętać, że krem na dzień z filtrem UV powinien być aplikowany na skórę co 2-3 godziny, by zapewniał skuteczną ochronę. Nie zawsze jednak jest to możliwe. Jeśli rano został wykonany makijaż, warto zastosować mgiełki, które przedłużają trwałość preparatu. 

2 sposoby, jak nakładać krem na dzień z filtrem UV

Nakładając krem na dzień z SPF, równie ważna jest jego ilość. Istnieją dwa sposoby, które pomogą określić to we właściwy sposób. Aplikując krem na dzień z filtrem UV, nałóż cienką warstwę na palec wskazujący oraz środkowy. Tyle preparatu wystarczy, by zapobiec negatywnym skutkom promieniowania słonecznego.

Drugim mniej popularnym rozwiązaniem, stosowanym przy aplikacji kremu jest metoda ,,na łyżeczkę’’. Nazwa ta kryje po prostu nałożenie kremu na ⅕ objętości łyżeczki i wklepanie jej w skórę twarzy. 

Krem na dzień z wysokim filtrem a komfort

Częstym powodem niestosowania preparatów ochronnych jest obawa przed tłustym, nieprzyjemnym  filmem utrzymującym się na twarzy  po aplikacji. To mit! Krem na dzień z filtrem może być zupełnie niewidoczny i niewyczuwalny na skórze. Wszystko zależy od składu preparatu. Wysokiej jakości krem na dzień z filtrem UV nie tworzy tłustej maski. Poprawia wręcz wygląd skóry, dając uczucie świeżości i nawilżenia. 

Krem na dzień z filtrem 50

Potrzebujesz wsparcia w trudnych warunkach? Twoja skóra narażana jest na długotrwałe przebywanie na słońcu, mrozie lub wietrze? Postaw na krem na dzień z wysokim filtrem Extreme Outdoor.

Extreme Outdoor  to krem na dzień  z filtrem 50 o kompleksowym działaniu. Oprócz wysokiej ochrony przeciwsłonecznej zapewnia pielęgnację,  dzięki składnikom aktywnym zawartym w składzie.

Wosk candelilla – chroni skórę przed nadmierną utratą wody, wygładzając ją i zapewniając nawilżenie.  

Witamina E – przeciwdziała wolnym rodnikom mającym znaczący wpływ na starzenie się skóry

Ekstrakt z mchu physcomitrella – ułatwia adaptację do zmiennych warunków pogodowych, dodatkowo chroniąc przed  zanieczyszczeniami powietrza.

Krem na dzień SPF 50 przeznaczony jest do wszystkich typów cery. Preparat szybko się wchłania, nie pozostawiając uczucia lepkości na skórze.

Sprawdź szczegółowe informacje: Ochronny krem do twarzy SPF50

Krem na dzień z SPF 30

Krem na dzień z filtrem 30 to doskonały wybór, gdy chcesz zadbać o wygląd i zdrowie skóry w prosty sposób. Złożona formuła preparatu pozwala na skuteczną ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB. Dzięki temu, stosując krem na dzień spf 30 City Outdoor, nie musisz już korzystać z innych kosmetyków. Dobroczynne działanie zawdzięcza kilku najważniejszym składnikom:

Hiauloronian sodu wielkocząsteczkowego chroni przed utratą wody, odbudowując naskórek.

Ekstrakt z jarmużu tworzy niewidzialną tarczę zapewniająca promienny wygląd cery.

Naturalny biopolimer  blokuje wchłanianie szkodliwych  cząsteczek PM 2,5 i PM 10.

Olej z marakui i winogron pozostawia skórę jędrną i dotlenioną, zapobiegając utracie wody. 

Krem na dzień SPF 30 to doskonałe rozwiązanie dla wymagających osób, które pragną zapewnić swojej skórze zdrowie i młodzieńczy wygląd. Dodatkowo krem na dzień z filtrem City Outdoor normalizuje działanie sebum. Dzięki temu staje się idealną bazą pod makijaż. 

Sprawdź szczegółowe informacje: Naturalny krem do twarzy SPF30

Przeczytaj również: