Jak przygotować swoją skórę na jesień?

Za oknami robi się coraz chłodniej, tylko czekać, aż drzewa przybiorą złoto-bursztynowy kolor i zaczną gubić liście. Jesteście gotowi na jesień? Zapewne niejedna Pani zaciera już ręce na myśl o ciepłej herbacie i czytaniu książek pod kocykiem. Jednak pytanie nie do końca dotyczyło ilości swetrów w szafie i podobnych jesiennych atrybutów. Spróbujemy więc zadać je ponownie, precyzyjniej. Czy Wasza skóra jest gotowa na jesień? Jak przygotować swoją skórę na jesień?

co wpływa na kondycję skóry

Lato jest bardzo trudnym okresem dla naszej cery. Słońce przyspiesza starzenie się skóry. Nawet systematycznie stosowanie kremu z filtrem nie uchroni nas w 100% przed wpływem promieniowania UV. Skóra staje się sucha, szorstka, nabiera nierównomiernego kolorytu. A mroźna zima tuż tuż! Dlatego jesień powinna stać się czasem odnowy i regeneracji. Przygotowaliśmy dla Was instrukcję jak w 3 prostych krokach zregenerować naskórek po letnim spustoszeniu.  Jak przygotować swoją skórę na jesień?

Krok 1: Pij wodę!

Ciało należy nawadniać nie tylko od zewnątrz, ale również od wewnątrz. Człowiek w niemal 70% składa się z wody! Duża jej część, bo około 20%, znajduje się w skórze. Nawet najlepsze kremy nawilżające niewiele nam dadzą, jeśli zapomnimy o podstawie jaką jest picie wody. Przyjęło się, że dorosły człowiek powinien codziennie wypijać jej minimum dwa litry. Ilość ta jest jednak jedynie orientacyjna. W rzeczywistości to, ile wody potrzebujemy, jest zależne od naszej płci, wagi i ilości aktywności fizycznej, którą uprawiamy. Woda oczyszcza organizm, wypłukując z niego toksyny, co ma bezpośredni związek z wyglądem naszej cery. Dlatego zwłaszcza jesienią, kiedy nasza skóra może być przesuszona po gorących letnich miesiącach, powinniśmy pilnować, czy na pewno pijemy wystarczająco dużo płynów.

Krok 2: Usunięcie martwego naskórka.

Nadmierna ekspozycja na słońce sprawia, że naskórek mocno się wysusza, a w rezultacie może zacząć się łuszczyć. W takim przypadku smarowanie kremami niewiele pomoże. Dlaczego? Bo substancje aktywne zatrzymują się na zrogowaciałej warstwie i nie docierają głębiej. Dlatego “doprowadzanie skóry do ładu” warto zacząć od porządnego peelingu. Dzięki temu, zastosowany przez nas później krem będzie miał szansę zadziałać lepiej.

Krok 3: Regeneracja.

Smarujemy, smarujemy, smarujemy! Wysokiej jakości kremy pomogą nam zregenerować naskórek i utrzymać go w dobrej kondycji. Jakie warunki powinien spełniać odpowiedni krem? Przede wszystkim mieć porządny skład. Kremy z filtrem SPF Manaslu Outdoor zostały opracowane na bazie najwyższej jakości składników naturalnych i tych stworzonych w ramach najnowszych odkryć w dziedzinie kosmetologii. Dzięki temu chronią, a jednocześnie pielęgnują, dogłębnie nawilżają i odżywiają skórę. Świetnie się więc sprawdzą podczas jesiennej regeneracji! Trzeba też pamiętać, że efekty nie pojawią się minutę po pierwszej aplikacji. Bardzo ważna jest regularność.

Jeśli zastosujecie się do powyższych rad, Wasza skóra będzie Wam wdzięczna i przygotowana na jesienne wyzwania.

woda w kremie

Przeczytaj również: