Jak prawidłowo aplikować krem BB?

Krem BB to produkt, który coraz bardziej podbija rynek kosmetyczny. Jego multifunkcyjność i uniwersalność powoduje, że staje się wyborem coraz większej rzeszy konsumentek. Dlaczego jest tak chętnie stosowany i jak aplikować go prawidłowo?

Dlaczego warto używać kremu BB?

Krem BB to produkt, który łączy w sobie cechy kremu nawilżającego i podkładu do twarzy. To przede wszystkim kosmetyk pielęgnacyjny, który nawilży cerę oraz dostarczy jej substancji odżywczych, ale również pozostawi na skórze warstwę kolorowego pigmentu, która znacząco poprawi jej koloryt i zniweluje niedoskonałości.

Właśnie takim produktem jest krem Blur BB Beauty of Nature od Manaslu Outdoor. Jego działanie będzie zapewniało prawidłowy poziom nawilżenia skóry, wzmacniało naturalną barierę lipidową i chroniło przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Skład bogaty w naturalne antyoksydanty spowolni proces starzenia się, a filtry przeciwsłoneczne ochronią cerę przed niebezpiecznym promieniowaniem UV. Pielęgnacja i ochrona na każdym poziomie gwarantowana!

Krem BB zawiera pigment, a więc będzie wyrównywał koloryt skóry i zapewniał jej nieskazitelny wygląd. Jeśli Twoja cera posiada przebarwienia, jest skłonna do zaczerwienień i wyprysków – krem BB zapewni jej nie tylko doskonały efekt wizualny ale i delikatną pielęgnację. A to wszystko bez ciężkiego make-upu, złożonego z wielu warstw kolorowych kosmetyków. Dzięki temu skóra będzie mogła swobodnie oddychać, a wszystkie niedoskonałości zostaną zniwelowane! Dodatkowo krem Blur BB Beauty of Nature to kosmetyk z efektem „blur”, czyli efektem delikatnego rozmazania (jak przy retuszu w programie graficznym). To właśnie on spowoduje, że nierówności, takie jak zaskórniki czy zmarszczki będą mniej widoczne, a cera wyda się pełniejsza i bardziej aksamitna.

Ta kompleksowa pielęgnacja zapewni skórze dogłębne nawilżenie i odżywienie, młodość i świetną kondycję, a Tobie pozwoli zaoszczędzić sporą ilość czasu w codziennej rutynie pielęgnacyjnej. Przekonaj się jak wygląda stosowanie kremu BB w praktyce.

Jak nakładać krem BB?

Krem Blur BB Beauty of Nature możesz nakładać na oczyszczoną skórę bezpośrednio po tonizacji lub na warstwę kremu nawilżającego (pamiętaj, aby ten zdążył się wchłonąć, gdyż inaczej krem BB może się ważyć i zostawiać nieestetyczne smugi).

Warstwa kosmetyku nie powinna być zbyt obfita, aby uniknąć efektu maski – pamiętaj – krem BB to nie podkład, a jego ilość powinna przypominać rozmiarem ziarno grochu. W drugim etapie, kiedy pierwsza warstwa wchłonęła się w skórę, nieco więcej kremu BB możesz nałożyć na problematyczne strefy i zaczerwienienia. Po kilku chwilach produkt dopasuje się do cery i połączy z pierwszą warstwą nie tworząc efektu maski.

Krem BB nałóż punktowo na nos, czoło, policzki i brodę. Najskuteczniej rozprowadzisz go poprzez wklepywanie lub za pomocą beauty blendera. Pamiętaj, aby nie rozsmarowywać kosmetyku. Wklepywanie pozwoli poprawić metabolizm skóry i lepiej wchłonąć się składnikom kremu. Jeśli stosujesz beauty blender, krycie będzie trochę intensywniejsze, choć wciąż delikatne. Nadmiar kosmetyku możesz również wklepać palcami. Stosowanie beauty blendera ma jeszcze jedną zaletę – ogranicza przeniesienie bakterii z Twoich rąk na skórę twarzy – czasem to bardziej higieniczne rozwiązanie.

Po kilku chwilach czas na ostatni szlif – krem BB możesz wykończyć matującym pudrem – wówczas efekt utrzyma się dłużej. Proste i przyjemne!

W przypadku kremu Blur BB Beauty of Nature możemy powiedzieć: „Oszczędzaj czas i ciesz się niesamowitym efektem nieskazitelnej cery! Za skuteczną ochronę i kompleksową pielęgnację Twoja skóra z pewnością odwdzięczy Ci się zdrowym wyglądem i świetną kondycją.”

Przeczytaj również: