Jak pielęgnować skórę latem?

Chyba wszyscy uwielbiamy dłuższe, pogodne dni, malownicze zachody słońca i wieczorne spacery. Lato to czas, kiedy wzmaga się nasza aktywność na świeżym powietrzu, a słońce i piękno przyrody dają dodatkowy motor napędowy do działania. Lato to też czas, w którym nasza skóra wymaga nieco odmiennego traktowania niż w pozostałych porach roku. Dlaczego tak się dzieje? Przedstawiamy 3 główne elementy pielęgnacji skóry, o które warto zadbać szczególnie latem.

Ochrona skóry latem

O tym, że promieniowanie słoneczne działa szkodliwie na skórę, przyspieszając jej starzenie, a także zwiększając ryzyko wystąpienia nowotworów, alergii czy zaburzeń pigmentacji słyszymy dość często. Stosunkowo rzadziej jesteśmy świadomi, jak się przed nimi chronić. O działaniu kosmetyków przeciwsłonecznych pisaliśmy więcej w artykule „Mity dotyczące kosmetyków przeciwsłonecznych” . Skuteczna ochrona przed promieniowaniem UV to kluczowy element w pielęgnacji cery latem. Na jakie jeszcze aspekty powinniśmy zwrócić uwagę?

Nawilżenie skóry latem

Przede wszystkim warto pamiętać, że słońce wysusza skórę. Osoby posiadające tłuste i trądzikowe cery często traktują opalanie jako sposób na szybkie poprawienie wyglądu i kondycji skóry. Nic bardziej mylnego! Słońce – owszem – krótkofalowo przyspieszy gojenie stanów zapalnych na skórze, ale ostatecznie powoduje jej przesuszenie, a zatem i zwiększa produkcję sebum. Przez to trądzikowa cera stanie się jeszcze bardziej tłusta.

Oczyszczanie skóry latem

Naturalnym zjawiskiem podczas upałów jest wzmożone pocenie się. W ten sposób organizm reguluje temperaturę i wydala toksyny. Pot pozostający na powierzchni skóry sprzyja rozwojowi bakterii i może powodować wypryski. Dlatego niezbędne jest regularne oczyszczanie twarzy. Latem warto też ograniczyć stosowanie kolorowych kosmetyków, aby uniknąć nadmiernego zatykania porów i pozwolić skórze swobodnie oddychać. Jeśli masz skłonność do wyprysków, również do pielęgnacji stosuj produkty o lżejszych konsystencjach.

Pielęgnacja skóry latem powinna być przemyślana i kompleksowa. Wybierając markę Manaslu Outdoor, zyskujesz gwarancję wysokiej jakości produktu, trwałej ochrony i dogłębnego nawilżenia. Jeśli szukasz lekkiego kremu z spf 30 na co dzień, to krem City Outdoor SPF 30 sprawdzi się doskonale. Dzięki zawartym w nim filtrom chemicznym, zapewni skórze ochronę przed promieniami UV, nie obciążając jej i nie tłuszcząc. Naturalne, specjalnie wyselekcjonowane składniki nawilżą i odżywią cerę, nadając jej zdrowy i promienny wygląd. Postaw na ochronę razem z Manaslu Outdoor!

Przeczytaj również: