Dobry krem z filtrem SPF 50, czyli Extreme Outdoor

Lato to pora roku, na którą wielu z nas czeka z utęsknieniem. Kiedy nadchodzą jednak cieplejsze dni, musimy pamiętać o zmianie zawartości naszej kosmetyczki. Powinny znaleźć się w niej przede wszystkim kosmetyki ochronne.

Zimą będą one równie ważne, by ochronić skórę przed uszkodzeniami. Jak wybrać dobry krem z filtrem SPF 50? Czym powinien się wyróżniać taki produkt? Odpowiadamy!

Ochrona przed promieniowaniem UVA i UVB, czyli dobry krem SPF 50 do twarzy

Lato wiąże się z pewnymi zagrożeniami, które wystawiają naszą skórę na ogromną próbę. Szkodliwe promieniowanie UV może powodować między innymi: oparzenia słoneczne, efekt fotostarzenia, tworzenie się wolnych rodników czy zmniejszona produkcja kolagenu. Aby zmniejszyć konsekwencje oddziaływania promieniowania UV, musisz zadbać przede wszystkim o dobry krem z filtrem SPF 50. Bez wątpienia nakładanie warstwy tego kosmetyku powinno być ostatnim etapem codziennej pielęgnacji twarzy.

Dobry krem z filtrem SPF 50 należy nakładać również zimą, kiedy temperatura na zewnątrz spada. Mogłoby się wydawać, że słońce za chmurami nie jest w stanie wyrządzić nam szkody. Należy jednak pamiętać, że promieniowanie UV znajduje się poza zasięgiem ludzkiego oka. Dlatego dobry krem z filtrem SPF 50 jest tak samo ważny bez względu na porę roku. Ponadto zimą odpowiada również za inne cenne właściwości. 

Sprawdź również artykuły:

Czym powinien wyróżniać się najlepszy krem z filtrem 50?

Skuteczna ochrona przed promieniowaniem UV to właściwość, którą powinien zapewniać każdy dobry krem z filtrem SPF 50. Zwróć jednak uwagę, że zarówno latem, jak i zimą nasza skóra potrzebuje kompleksowej opieki. Taką jest w stanie zapewnić najlepszy krem z filtrem 50. To właśnie nią powinny wyróżniać się wysokiej jakości kosmetyki z SPF. Zwróć również uwagę na skład wybranego produktu.

Najlepszy krem z filtrem 50 powinien zawierć bezpieczne składniki pochodzenia naturalnego. Dzięki nim zadbasz o odpowiednią pielęgnację skóry, nie pozwalając na jej uszkodzenia. Czego należy unikać?

  • Parafina, oleje mineralne i składniki ropopochodne to elementy, które nie powinny pojawiać się w kosmetykach. Mogą one powodować rozwój bakterii beztlenowych oraz powstawanie stanów zapalnych. Te składniki wiążą się największym zagrożeniem w przypadku skóry trądzikowej.
  • Konserwanty i parabeny to substancje o działaniu drażniącym, które mogą mieć negatywny wpływ na układ hormonalny. 
  • PEG i PPG, do których produkcji stosuje się tlenek etylenu i dioksany. Są to substancje niebezpieczne, uznawane za rakotwórcze. Jeżeli chcesz wybrać dobry krem SPF 50 do twarzy, unikaj tych substancji.
  • Filtry przenikające to substancje, które pojawiają się często w kosmetykach odpowiadających za ochronę przed promieniowaniem UV. Wpływają negatywnie na układ hormonalny oraz pracę organów wewnętrznych. Dodatkowo mogą powodować reakcje alergiczne, dlatego dobry krem SPF 50 do twarzy nie powinien ich zawierać. 

 

Powyżej wymieniliśmy szkodliwe składniki, o których często zapominamy czy pomijamy. Do najczęściej stosowanych i niebezpiecznych należą jednak: silikony, alkohol, ftalany i substancje zapachowe. Najlepszy krem z filtrem 50 nie będzie zawierał wymienionych powyżej składników.

Dlaczego warto stosować dobry krem z filtrem 50 do twarzy?

Dobry krem z filtrem 50 do twarzy nie powinien zawierać wymienionych powyżej składników. Co powinno znaleźć się więc w jego recepturze? Przede wszystkim składniki pochodzenia naturalnego odpowiedzialne nie tylko za ochronę, ale również pielęgnację twarzy. Najlepsze kremy SPF 50  mogą zawierać między innymi:

  • Masło kokum dostarczające witaminę E oraz nienasycone kwasy tłuszczowe, które odpowiadają za nawilżenie i regenerację naskórka,
  • Wosk candelilla, który natłuszcza, wygładza, uelastycznia skórę oraz chroni przed nadmierną utratą wody,
  • Pozyskiwany z roślin, bezpieczny dla skóry alkohol cetylowy, który nawilża i wygładza skórę, działa zmiękczająco,
  • Witamina E, czyli silny antyoksydant hamujący procesy starzenia skóry oraz wzmacnia barierę naskórkową.

 

Jak widać, dobry krem z filtrem 50 do twarzy zapewnia składniki umożliwiające kompleksową pielęgnację skóry twarzy. Dzięki nim zadbasz o odpowiednie nawilżenie oraz ujędrnienie. Połączenie ochrony i pielęgnacji w jednym produkcie pozwoli Ci dostarczyć cerze to, czego potrzebuje, ograniczając liczbę kosmetyków, które musisz mieć pod ręką.

Najlepszy SPF 50 na lato i zimę

Najlepsze kremy SPF 50 powinny odpowiadać kompleksowo na zagrożenia pojawiające się zarówno latem, jak i zimą. Wśród nich pojawiają się przede wszystkim promieniowanie UVA i UVB. 

  • Promieniowanie UVA działa na naszą skórę niezależnie od pory dnia oraz roku. Nawet jeżeli nie widać słońca na, ponieważ zakrywają je chmury, dociera ono do głębokich warstw skóry. W efekcie przyspiesza proces starzenia się skóry. Najlepszy SPF 50 powinien chronić przed konsekwencjami działania fal UVA.
  • Promieniowanie UVB zmienia się w zależności od pory roku oraz dnia. To właśnie te fale UV odpowiadają za powstawanie oparzeń słonecznych. Mogą mieć również wpływ na rozwój nowotworu. 

 

Jeżeli zależy Ci na wysokiej jakości kosmetykach ochronnych, pamiętaj, że najlepszy SPF 50 powinien chronić przed promieniowaniem UVA i UVB.

Extreme Outdoor, czyli dobry krem z filtrem SPF 50

Extreme Outdoor to krem z najmocniejszym filtrem SPF, jaki pojawia się w naszej ofercie. Dzięki niemu ochronisz swoją skórę przed promieniowaniem UVA oraz UVB. Ten krem sprawdzi się doskonale w przypadku osób, które wystawiają swoją skórę na poważną próbę. 

Jeżeli pracujesz w trudnych warunkach lub podejmujesz hobbystycznie czy wyczynowo aktywności fizyczne na świeżym powietrzu, zadbaj o najlepszy krem z filtrem 50 do twarzy. Dzięki niemu zyskasz kompleksową ochronę oraz pielęgnację. Warstwa kosmetyku pozostaje na skórze nawet do 12 godzin od momentu aplikacji. 

Dowiedz się więcej o produkcie: Extreme Outdoor ochronny krem do twarzy SPF 50!

Przeczytaj również: