Dobry krem z filtrem pod makijaż – jak wybrać? Czym powinien się wyróżniać?

Skuteczna ochrona i pielęgnacja przed promieniowaniem słonecznym wymagają stosowania odpowiednich kosmetyków. Kobiety stają jednak przed dużym wyzwaniem, jakim jest połączenie makijażu z pozostałymi preparatami.

Jak sobie z tym poradzić? Czym powinien wyróżniać się dobry krem z filtrem pod makijaż? Odpowiadamy.

Dobry krem z filtrem pod makijaż

Komfort powinien być naszym priorytetem, ponieważ od niego zależy samopoczucie oraz gotowość do podejmowania codziennych wyzwań. Bez wątpienia jakość stosowanych kosmetyków ma na to ogromny wpływ. Nikt z nas nie lubi uczucia lepkości czy ciężkiej warstwy substancji na twarzy. Dlatego też dobry krem z filtrem pod makijaż jest jednym z najbardziej poszukiwanych produktów wśród kobiet.

Możliwość połączenia kosmetyków pielęgnacyjnych z ochronnymi staje się jedną z cech determinujących nasze wybory. Dobry krem z filtrem pod makijaż zapewni skuteczną ochronę zarówno latem, jak i zimą. Dzięki temu unikniesz uszkodzeń skóry oraz poprawisz jej kondycję, nie rezygnując przy tym z preferowanego make-upu. 

Jakie składniki powinien zawierać najlepszy krem z filtrem pod makijaż?

Podczas wyboru dowolnego kosmetyku należy zwracać szczególną uwagę na skład. Odpowiednie substancje pomogą Ci nie tylko zamaskować problem, ale faktycznie go rozwiązać. Zapewni to najlepszy krem z filtrem pod makijaż. Naturalne składniki są w tym przypadku kluczowe. Zwróć jednak uwagę, by zapewniały przede wszystkim kompleksową opiekę, a nie skupiały się wyłącznie na jednym zadaniu. 

Najlepszy krem z filtrem pod makijaż powinien zawierać między innymi:

  • filtry chroniące zarówno przed promieniowaniem UVA, jak i UVB, 
  • naturalne olejki zapewniające jędrność i elastyczność skóry, odpowiednie nawilżenie i dotlenienie, na przykład olej z marakui oraz winogron,
  • substancje umożliwiające regenerację bariery lipidowej, umożliwiające likwidację wolnych rodników, na przykład olej z opuncji figowej czy orzechów włoskich,
  • ekstrakty z roślin wzmacniające naturalną odporność skóry na czynniki zewnętrzne, na przykład ekstrakt z jarmużu, żeń-szenia czy pszenicy.

 

Twoja skóra potrzebuje kompleksowej opieki oraz komfortu, które zapewni Ci najlepszy krem z filtrem pod makijaż.

Czym powinny wyróżniać się najlepsze kremy z filtrem pod makijaż?

Najlepsze kremy z filtrem pod makijaż podnoszą trwałość makijażu oraz chronią skórę przed negatywnymi skutkami promieniowania słonecznego. Jeżeli chcesz wybrać odpowiedni preparat, powinieneś dopasować go przede wszystkim do swojego typu skóry. 

Podejdź indywidualnie do zadania, jakim jest wybór odpowiednich kosmetyków. Najlepsze kremy z filtrem pod makijaż mogą różnić się w zależności od tego, jaki masz rodzaj skóry:

  • sucha potrzebuje dużej dawki witamin i substancji odżywczych oraz nawilżających,
  • tłusta i normalna wymaga kremów o lekkiej formule, dzięki której unikniesz zważenia i rozwarstwienia się makijażu,
  • mieszana potrzebuje obu tych właściwości, by uzyskać odpowiednie wsparcie.

Najlepsze kremy z filtrem pod makijaż powinny być również odporne na ścieranie oraz maskować efekt “błyszczenia”. Równie ważnym elementem formuły będą wysokiej jakości filtry SPF chroniące przed promieniowaniem UVA i UVB.

Sprawdź również artykuły:

Dobry krem z filtrem do twarzy pod makijaż – dlaczego warto go stosować?

Dobry krem z filtrem pod makijaż może być nawet skuteczną alternatywą dla bazy, a nawet podkładu. Wszystko zależy od tego, na jaki produkt się zdecydujesz. Właściwa pielęgnacja jest kluczowa w drodze do osiągnięcia promiennego i zdrowego wyglądu skóry. Dobry krem z filtrem do twarzy pod makijaż wygładzi Twoją cerę, co ułatwi nakładanie kolejnych kosmetyków.

Odpowiednia baza, którą może zastąpić dobry krem z filtrem do twarzy pod makijaż, pomaga w podniesieniu trwałości pozostałych kosmetyków. Dzięki temu osiągniesz piękny wygląd nawet przez cały dzień. Pamiętasz problem rolowania się lub ścierania podkładu? Możesz o nim zapomnieć! Rozwiązaniem tego problemu będzie dobry krem z filtrem do twarzy pod makijaż.

Jakie właściwości zapewni Ci dobry krem z filtrem pod makijaż?

Dobry krem z filtrem pod makijaż powinien przede wszystkim chronić Twoją skórę przed dwoma typami promieniowania słonecznego. 

  • Pierwszym z nich jest promienieniowanie UVA, czyli fale o długości od 320 do 400 nm. Ich intensywność pozostaje niezmienna przez cały dzień bez względu na porę roku. Dociera ono do głębokich warstw skóry. To właśnie promieniowanie słoneczne UVA odpowiada za zmiany takie jak: fotostarzenie, odczyny fototoksyczne i fotoalergiczne. Dodatkowo to właśnie one mogą przyczynić się do rozwoju komórek nowotworowych.
  • Promieniowanie UVB dociera do wierzchniej warstwy naskórka, a jego konsekwencje są widoczne w postaci oparzeń słonecznych. Intensywność fal UV zależy w tym przypadku od pory roku oraz dnia. 

 

Wiele kremów na lato chroni skórę tylko przed tym promieniowaniem UVB. Natomiast najlepszy krem z filtrem pod makijaż powinien zabezpieczyć skórę również przed falami UVA. 

Krem Blur BB SPF 15, czyli najlepszy SPF pod makijaż

Najlepszy krem z filtrem pod makijaż w naszej ofercie to bez wątpienia krem Blur BB z SPF 15. Dzięki niemu zapewnisz swojej skórze ochronę oraz aksamitne wykończenie. Ten kosmetyk odpowiada za wyrównanie kolorytu, redukowanie widoczności zaczerwienień oraz drobnych zmarszczek. Dodatkowo sprawdzi się doskonale w przypadku osób z cerą problematyczną, regulując dodatkowo wydzielanie sebum. Ponadto wyróżnia się lekką konsystencją.

Więcej o produkcie: Naturalny krem Blur BB SPF 15

 

City Outdoor krem pielęgnacyjny SPF 30 pod makijaż

Jeżeli zależy Ci na mocniejszej ochronie przed promieniowaniem słonecznym, doskonałym rozwiązaniem może być City Outdoor. Sprawdzi się on w różnych sytuacjach codziennych nie tylko na świeżym powietrzu, ale również w biurze czy samochodzie. Ten najlepszy SPF pod makijaż chroni zarówno przed promieniowaniem UVA i UVB, jak i zanieczyszczeniami oraz toksynami. Zapewnij swojej skórze kompleksową opiekę!

Więcej informacji o produkcie: City Outdoor naturalny krem do twarzy SPF 30

Przeczytaj również: