Dobry krem nawilżający z filtrem do twarzy. Na co zwrócić uwagę?

Czy krem może jednocześnie chronić i nawilżać? Czy może mieć także lekką konsystencję? Tak! W tym artykule udowadniamy, jaką siłę mają naturalne kremy z filtrem od Manaslu Outdoor!

Każda skóra potrzebuje odpowiednio dobranej pielęgnacji pod konkretny typ skóry. Bez względu na rodzaj każda skóra potrzebuje także nawodnienia. Dobry krem nawilżający z filtrem do twarzy nie tylko nawilża, ale również odżywia naszą skórę oraz chroni ją przed działaniem wolnych rodników i czynników zewnętrznych. 

Dobry krem nawilżający z filtrem ma również działanie kojące i łagodzące podrażnienia w przypadku bardzo suchej skóry. Dobry krem może również działać jak baza pod makijaż, dzięki czemu nasz makeup nie będzie się warzył ani rolował. 

Krem nawilżający z filtrem

Dobry krem nawilżający z filtrem to odpowiedź dla osób, które potrzebują kosmetyku, który zapewni im zarówno skuteczną ochronę przed promieniowaniem słonecznym i innymi czynnikami zewnętrznymi, jak i odpowiednią pielęgnację skóry. Należy pamiętać, że samo nawilżenie nie jest gwarantem ochrony. Niekorzystne działanie promieni słonecznych może szybko wysuszyć naszą skórę, powodując niepotrzebne problemy. Powinniśmy zatem wybierać kremy, które mają zarówno składniki nawilżające skórę, jak i  zapewniające ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB.

Jak rozpoznać dobry krem nawilżający z filtrem?

Niekorzystny wpływ promieniowania UV na naszą skórę to nie mit! Przyspiesza ono procesy starzenia, zwiększa ryzyko chorób dermatologicznych, a także może prowadzić do poparzeń słonecznych. Warto zatem zabezpieczyć skórę sprawdzonym kremem nawilżającym z filtrem. Jak wybrać odpowiedni? Dobry krem powinien mieć lekką i nietłustą konsystencję, która sprawdzi się jako baza pod makijaż. Najważniejsze jednak, aby krem dobrany był do naszej cery oraz aby posiadał współczynnik ochronny SPF nie mniejszy niż 15.

Dla kogo krem nawilżający z filtrem do twarzy jest odpowiedni?

Przede wszystkim dla osób, które często wystawiają swoją skórę na działanie promieni słonecznych. Mowa tu o osobach, które pracują na świeżym powietrzu lub często przebywają na zewnątrz, uprawiając aktywność fizyczną albo po prostu spacerując. W takich przypadkach warto  zadbać o skórę twarzy i ochronić ją przed niekorzystnym działaniem promieni UVA i UVB. 

 

Sprawdź również artykuły:

 

Lekki krem nawilżający z filtrem – co odpowiada za konsystencję?

Kremy nawilżające z filtrem przyzwyczaiły nas do pozostawiania tłustej powłoki na skórze. Nie musi tak jednak być! Nasze kremy mają naturalny skład , skutecznie działają i – co równie ważne – są lekkie! Jak to możliwe? Jednym z głównych składników, który wpływa na konsystencję, jest masło tucuma wytwarzane z nasion drzew tucuma, występujących na terenie Brazylii. Ma ono lekką konsystencję, przez co krem Blur BB  łatwo rozprowadza się na skórze  i nie zostawia tłustego filmu. 

Wpływ na szybką wchłanialność i lekką konsystencję ma również olej z orzechów włoskich, który przede wszystkim regeneruje skórę, zapewnia jej ochronę przed utratą wody, a także wpływa korzystnie na samą konsystencję, zapewniając  lekkość. 

Dobry krem nawilżający z filtrem do twarzy – najważniejsze składniki

1. Alkohol cetylowy – nawilża i wygładza skórę oraz chroni przed nadmierną utratą wody,
2. Wosk candelilla – natłuszcza, wygładza i zapobiega utracie wody,
3. Witamina E – wzmacnia barierę naskórkową, ograniczając TEWL (przeznaskórkową utratę wody),
4. Hydromanil – wspomaga utrzymanie prawidłowego poziomu nawilżenia skóry, pozostawiając na niej trójwymiarową matrycę uwalniającą cząsteczki nawilżające.

Krem nawilżający z filtrem SPF 50

Extreme Outdoor SPF 50 to krem nawilżający z filtrem stworzony dla ludzi prowadzących aktywny tryb życia w ciężkich lub szybko zmieniających się warunkach pogodowych. To doskonały krem dla osób, które preferują aktywność fizyczną na świeżym powietrzu, w górach czy nad wodą. Nie straszny mu mróz, wiatr czy intensywne słońce. Jego olbrzymią zaletą jest odporność na ścieranie oraz  długotrwałe działanie (nawet do 12 godzin). Dlatego jest świetnym wyjście dla osób, które preferują aktywność na świeżym powietrzu lub pracują z dala od zacisza biurowego.

Dowiedz się więcej o produkcie: Extreme Outdoor ochronny krem SPF 50 do twarzy

 

Krem Blur BB z SPF 15

Jest najdelikatniejszym z naszych kremów. Jego właściwości pozwalają na pielęgnację oraz ochronę skóry na co dzień. Dodatkowo, dzięki wykorzystanym w nim składnikom, stanowi doskonałą bazę pod makijaż, podkreślając naturalne piękno. W produkcji kremu Blur BB Beauty of Nature wykorzystaliśmy naturalne, górskie składniki, uzyskując Efekt Blur – wygładzenie skóry, które pozwala na ukrycie ewentualnych niedoskonałości skórnych. 

Dowiedz się więcej o produkcie: Naturalny krem Blur BB SPF 15

 

Pielęgnacyjny krem do twarzy SPF 30

Krem City Outdoor SPF 30 to rozwiązanie doskonałe dla osób – zarówno kobiet, jak i mężczyzn – które szukają skutecznej i codziennej pielęgnacji swojej skóry. Do głównych zalet tego kremu należy ochrona przed przesuszaniem skóry oraz jej odżywienie i ujędrnienie. Świetnie chroni również przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi takimi jak zanieczyszczenia lub toksyny.

 

Sprawdź City Outdoor naturalny krem z SPF 30 do twarzy

 

 

Przeczytaj również: