Dobry krem do rąk suchych – to znaczy jaki?

Suche, popękane dłonie to bardzo częsty problem. Taki stan skóry wywołuje nierzadko dyskomfort i utrudnia wykonywanie codziennych czynności. Nieodpowiednia pielęgnacja szczególnie zimą znacząco pogarsza jej kondycję. Jedynie dobry krem do rąk jest w stanie zregenerować uszkodzony naskórek i przywrócić piękny wygląd dłoni. Jak jednak wybrać dobry krem do bardzo suchych rąk? Sprawdź podpowiedzi ekspertów.

 

Dobry krem do rąk

Dobry krem do rąk suchych to podstawowy kosmetyk , który powinien znajdować się w każdym domu. Skóra znajdująca się na dłoniach jest niezwykle delikatna i podatna na uszkodzenia. Nie posiada również gruczołów łojowych, które wspomagają utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia w innych partiach ciała. Dlatego tak ważne jest odżywianie dłoni.  

Dobroczynne właściwości kosmetyków o doskonałym składzie, szybko koją spierzchniętą skórę i regenerują uszkodzony naskórek. Jest to ważne szczególnie wtedy, gdy dłonie są narażone na działanie negatywnych czynników zewnętrznych. Jednak nie każdy produkt to dobry krem do rąk. Sprawdź czym powinien charakteryzować się ten produkt, by kompleksowo dbać o pielęgnację dłoni.

Dobry krem do rąk suchych a skład

Jakość danego kosmetyku zależy przede wszystkim od jego składu. Dobry krem do bardzo suchych rąk powinien zawierać naturalne składniki, które nie będą wpływały drażniąco na skórę. Receptura oparta na roślinach o silnych właściwościach regenerujących to doskonały sposób na pielęgnację, gdy dłonie wymagają naszego wsparcia.

Dobry krem do rąk powinien być oparty głównie na olejach i masłach, które w szczególny sposób dbają o nawilżenie. Dobry krem do rąk o naturalnym składzie to gwarancja, że Twoja skóra nie zostanie narażona na działanie szkodliwych substancji, powodujących alergię czy zaczerwienienia.

Czy dobry krem do rąk sprawdzi się tylko zimą?

Przyjęło się, że dobry krem do rąk suchych sprawdza się głównie w mroźne dni. Zimne powietrze oraz ogrzewane pomieszczenia to warunki, które działają przesuszająco na skórę. Jednak to nie jedyny czas, gdy skóra dłoni potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Warto stosować dobry krem do rąk codziennie. Szczególnie wtedy, gdy skóra musi zmagać się ze skutkami promieniowania ultrafioletowego, wiatru czy zmiennych warunków atmosferycznych. Dobry krem do rąk  jest konieczny podczas uprawiania sportów na zewnątrz oraz w wielu innych sytuacjach, w których dłonie wymagają ochrony. Dobry krem do rąk suchych będzie pomocny nawet wtedy, gdy przyczyną ich stanu jest zaburzona gospodarka hormonalna czy niedobór witamin. W połączeniu z odpowiednim leczeniem szybko upora się z problemami skórnymi.

Sprawdź również inne artykuły na ten temat:

 

 

Dobry krem do bardzo suchych rąk - kluczowe składniki

Dobry krem do rąk suchych nie może być przypadkowy. Tylko specjalna receptura oparta na składnikach aktywnych o kompleksowym działaniu może przynieść oczekiwane rezultaty. Oleje roślinne , które powinny być podstawą preparatów tego typu, muszą posiadać silne właściwości nawadniające. Najbardziej doceniany w tej dziedzinie jest olej z nasion bawełny. Nie tylko nawilża naskórek, ale odpowiada również za regenerację i przywrócenie miękkości zniszczonej skórze dłoni. Wszystko dzięki bogatej zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych o niezwykle silnych właściwościach pielęgnujących.

Dodatkowo dobry krem do bardzo suchych rąk musi zawierać masło wysokiej jakości, tłoczone z nasion o kompleksowym działaniu. Świetnie sprawdza się masło shea lub z nasion owoców mango. Dobry krem do rąk wzbogacony o takie wyciągi, odżywia dogłębnie skórę, dodatkowo dbając o ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Nawilżenie i pielęgnacja, czyli dobry krem do bardzo suchych rąk

Dobry krem do rąk musi posiadać określone właściwości, aby kompleksowo dbał o pielęgnację. Tylko wybór odpowiedniego kremu gwarantuje skuteczne odżywienie przesuszonych dłoni. Dobry krem do bardzo suchych rąk powinien przede wszystkim nawilżać, regenerując przy tym uszkodzony naskórek. Koniecznością są też właściwości ochronne. 

Słońce, wiatr i wahania temperatur są niezwykle częstą przyczyną spierzchniętych dłoni. Dlatego tak ważne są składniki, które zapobiegają ich działaniu. Dobry krem do rąk suchych koi również podrażnienia powstałe w wyniku utraty wody oraz wygładza powierzchnię skóry. Ponadto receptura poprawiająca elastyczność to gwarancja komfortu bez uczucia napięcia i swędzenia dłoni, nawet już po pierwszym użyciu.

Naturalny krem do rąk od Manaslu Outdoor

Szukasz kosmetyku, który pomoże Ci się uporać z problem przesuszonych dłoni? Dobry krem do bardzo suchych rąk od Manaslu Outdoor to wszystko, czego potrzebuje Twoja skóra, aby odzyskać pełną witalność. Receptura oparta w 98,1 % na ekstraktach roślinnych o skutecznym działaniu, szybko regeneruje dłonie, zapewniając im właściwą pielęgnację.

Nasz dobry krem do bardzo suchych rąk zawiera wszystkie składniki niezbędne do utrzymania nawilżenia nawet przez 24 godziny po aplikacji. Przyjemna konsystencja umożliwia szybkie wchłanianie bez pozostawiania nieprzyjemnego filmu na skórze. Sekretem działania produktu są  masła oraz oleje roślinne o udowodnionym działaniu ochronnym i regenerującym. 

Zdajemy sobie sprawę, że dobry krem do rąk to podstawa, aby dbać o delikatną skórę dłoni. Dlatego stworzyliśmy produkt, który łączy najważniejsze właściwości pielęgnacyjne dla utrzymania właściwej kondycji skóry. Dodatkowo dobry krem do rąk Manaslu Outdoor jest całkowicie wegański oraz bezpieczny dla środowiska naturalnego.

Zamów online nasz naturalny krem do rąk!

Przeczytaj również: