Codzienna pielęgnacja skóry – wybierz odpowiedni krem z SPF

Sezon wiosenny w pełnej okazałości i zbliżająca się perspektywa letnich urlopów zachęcają do zrzucenia zimowych ubrań i rekreacji na świeżym powietrzu. Tymczasem na półkach w drogeriach kremy z filtrami przeciwsłonecznymi nieskromnie przypominają o swoim istnieniu. Dlaczego warto je stosować i na co zwrócić uwagę przy wyborze kremu z SPF?

Co to jest SPF?

Najprościej mówiąc, SPF (Sun Protection Factor) to wskaźnik ochrony przed promieniowaniem słonecznym. Im wyższa jego wartość, tym dłuższą zapewnia ochronę. Oznaczenie SPF informuje, że dany produkt chroni nas przed promieniowaniem UVB – tym, które wywołuje zaczerwienienia, oparzenia słoneczne i grozi powstawaniem nowotworów. Jednak zgodnie z obecnymi wymaganiami, taki kosmetyk musi zapewniać także ochronę przed promieniowaniem UVA, odpowiadającą co najmniej 1/3 współczynnika ochrony przeciwsłonecznej SPF.

skóra w mieście

Dlaczego ochrona przed promieniami UVA jest tak ważna?

Promieniowanie UVA jest równie, a może nawet bardziej niebezpieczne dla zdrowia skóry, z tego względu, że nie widzimy od razu jego negatywnego wpływu. Przy promieniach UVB organizm dość szybko informuje nas o zbyt intensywnej ekspozycji na słońce – pojawiają się poparzenia, czujemy pieczenie, naskórek rogowacieje. Promienie UVA wnikają głębiej, powodując uszkodzenia na poziomie komórkowym. Tak zwany stres oksydacyjny, powstający w wyniku tego zjawiska sprzyja namnażaniu wolnych rodników i w efekcie przyspiesza proces starzenia się skóry. Nadmiar promieni UVA może powodować też zaburzenia pigmentacji, a nawet alergie słoneczne.
Pamiętaj, że promienie UVA docierają do Twojej skóry przez cały rok, niezależnie od pogody. To główny argument do używania kremów z filtrem podczas każdej z pór roku. Dodatkowo, warto zadbać o szczególne bezpieczeństwo cery w sezonie letnim. Stosując krem z SPF unikniesz nieprzyjemności związanych z oparzeniami czy pieczeniem, a także przedłużysz młodość swojej skóry. Wybór takiego produktu zapewni Ci kompleksową ochronę nawet podczas najbardziej słonecznego urlopu.

Jak dobrać krem z SPF?

Już wspomnieliśmy, że im wyższy wskaźnik SPF, tym dłuższe działanie filtrów. Jak oszacować ten czas? Każdy typ cery ma odmienną tolerancję na ekspozycję na promieniowanie słoneczne ze względu na zawartość melaniny. Załóżmy jednak, że w trakcie przebywania na słońcu bez kosmetyku z SPF, skóra rumieni się średnio po 20 minutach. Czas ochrony przy zastosowaniu kremu z filtrem to wielokrotność tych 20min. Wystarczy pomnożyć wartość wskaźnika (SPF 15, SPF 30, SPF 50) przez 20 i otrzymujemy wynik w minutach, który mówi nam jak długo możemy bezpiecznie wystawiać się na działanie promieni UV. Pamiętaj – im jaśniejsza cera, tym wyższy powinien być wskaźnik SPF.
W trosce nie tylko o pielęgnację, ale i kompleksową ochronę, tworzymy kosmetyki, które nawilżają, regenerują i zapewniają bezpieczeństwo przed działaniem czynników zewnętrznych, takich jak promienie UV czy zanieczyszczenia. W opracowaniu pożądanej formuły kremów Manaslu Outdoor, równie ważna była dla nas jakość, jak i funkcjonalność naszych produktów. Dlatego filtry, które stosujemy są niebielące. W połączeniu z odżywczymi i nawilżającymi właściwościami naturalnych składników zapewnia kompleksową i trwałą pielęgnację na co dzień. Dzięki City Outdoor SPF 30 i Extreme Outdoor SPF 50 każda aktywność na świeżym powietrzu jest bezpieczna dla Twojej cery, a Ty możesz w pełni oddać się swoim ekstremalnym pasjom!

Przeczytaj również: